הונולולו

 

הונולולו היא בירתה של הוואי ונמצאת בחוף הדרומי-מזרחי של האי אואהו (Oahu). היא מפורסמת ביופייה ובמגוון הקבוצות האתניות שבה. העיר היא מרכז כלכלי ומסחרי ובה נמצא הנמל החשוב באיי הוואי. היא משתרעת על מישור צר בין הים והרי קולאו (Koolau) ומטפסת על מדרונות "קערת הפונץ" (Punchbowl).

 

קפטן ג'יימס קוק עקף אותה כשחקר את האיים בשנת 1778, ורק בשנת 1794 נכנס לנמל שלה וויליאם בראון, קצין אנגלי. משנת 1820, השנה בה הגיעו מיסיונרים לאיים, דומה ההיסטוריה של הונולולו לזו של הוואי כולה: מהתיישבות של בתי בוץ גדלה העיר והפכה למושב המרכזי של מלכי הוואי, ויותר מאוחר של הקונסולים הזרים. כך נעשתה הונולולו לבירתה של ממלכת הוואי בשנת 1845.

 

במאה ה-19, ציידי לווייתנים וסוחרי אלמוגים ביקרו תדיר בנמל שלה, והונולולו נכבשה בזה אחר זה על ידי כוחות רוסים, בריטים וצרפתים. היא נשארה בירתה של הוואי כאשר האיים צורפו לארה"ב בשנת 1898 וכאשר קיבלו מעמד של מדינה בשנת 1959. בזמן מלחמת העולם השנייה שימש הנמל של הונולולו כבסיס אסטרטגי של הצי האמריקני וכשטח היערכות לכוחות האמריקנים באוקיינוס השקט. ההפצצה היפנית על פרל הארבור, בסיסו של הצי האמריקני, התרחשה ב-7 בדצמבר 1941.

 

מאז המלחמה חלה עלייה משמעותית במספר התיירים המגיעים להוואי בכלל ולהונולולו בפרט, ומבחר ענפי התעשייה גדל. הבנייה המשמעותית של מלונות מפוארים ופרויקטים נוספים של בניה עשו את הונולולו למרכז עסקים ותיירות, ולעיר שבה מרוכזת מרבית האוכלוסייה של הוואי. הפעילות ההגנתית הגדלה באזור ברבים ממתקני הצבא, הגידול והשיפור במתקני הנמל, וסיומו של בנית שדה תעופה בינלאומי, עזרו גם הם לפיתוחה של העיר. ענפי תעשיה נוספים בעיר כוללים תכשיטים, הדפסה ופרסום, ביגוד, אוכל ומשקאות, מוצרי גומי, חומרי בנין וציוד אלקטרוני ומחשבים.


הונולולו היא המקום המרתק ביותר לאכול בו מכל איי הוואי. השף אד קני פתח ביוני 2015 את מסעדת Mud Hen Water עם מנות כמו סלט עור אמנון ומרק אטריות סובה. הרבה לפני קני הייתה פה Alan Wong's Honolulu, שהשף שלה סלל את הדרך למטבח אזורי הוואי, שמדגיש תוצרת שגדלה במקום. המקום הטוב ביותר לקבל קרח מגולח - אותו תענוג קפוא הספוג בסירופ מתוק דביק - הוא בכל דוכן שאתם עומדים לפניו (נסו את Waiola Shave Ice). 


אתר: Honolulu

 

 

VideoPlayer
 

כתבות אחרונות על הונולולו

ביקרת במקום מגניב בטיול
האחרון שלכם?
ספרו על זה לכולם!
הוספת נק' עניין
יש לבצע לוגין כדי להוסיף נקודות עניין