בוטסואנה

 

בוֹטְסְוָאנָה היא לא פחות מנס אפריקאי כבר יותר מ-30 שנה. זמן קצר לאחר עצמאותה ב- 1906 נתגלו באזור כמה ממרבצי היהלומים הגדולים בעולם.

 

אוכלוסיית המדינה, 1.9 מיליון, היא פצפונת במושגים של אפריקה והחסכונות הזרים שלה מסתכמים בכ-7 מיליארד דולרים, הסכום הגבוה ביותר למדינה בעולם.

 

זוהי ללא ספק אחת המדינות היותר יציבות פוליטית באפריקה.
אמנם, בבוטסואנה יש את שיעור ההידבקות באיידס הגבוה בעולם (36 אחוז), אך זאת משום שלא כמו ברוב חלקי אפריקה, במדינה זו מעודדים ומבצעים בדיקות רבות.


בצעד אמיץ, שלא נקטה אפילו שכנתה, מדינת דרום אפריקה, החליטה ממשלת בוטסואנה לשלם ישירות את התקציב היקר של התרופות לאיידס, שמחירן היקר והלא מוצדק נשמר כך על ידי חברות תרופות בינלאומיות. בעזרת ביטוח לאומי זמין ונרחב, היעדר קונפליקטים גזעיים ושבטיים, ממשלה עם ראייה מתקדמת, שלא לדבר על עושר טבעי, מצליחה בוטסואנה לערער את התפיסות הרגילות לגבי מדינות אפריקאיות.


בהיעדרה של תיירות המונית, מרחביה של בוטסואנה, שמתפרסים על 574 מיליון דונם, הם תענוג מיוחד למי שאוהב את הטבע הפראי.


יש בה יותר חיות פרא מאשר צופים, במיוחד בהשוואה לשבילי ספארי מוכרים יותר כגון קניה ודרום אפריקה.


הממשלה מגנה בחריפות ציד בלתי חוקי והכריזה על 17 אחוזים מהמדינה כשייכים לפארק לאומי (שלא כולל מספר רב של שמורות פרטיות).
תושבי בוטסואנה אף מתחנכים לשימור סביבתם ומשתלבים מקומית בשמירתה. המרחבים היבשים והאינסופיים של בוטסואנה מתפרסים לרוחב ולרוחק, עם ניחוח מוכר באוויר של טבע לא מבוית ואדמה קדמונית.

 

אתר: botswanatourism

 

בוטסואנה

שפה אנגלית, סטסואנה (Setswana)
דת הרוב נוצרים ברובם, 20 אחוז Badimo, שישה אחוז ללא דת
הפרשי שעות שעה אחת אחורה מישראל (לפי שעון חורף)
מטבע פולה (Pula)
אוכלוסייה 1.9 מיליון נפש
אקלים עונות השנה בבוטסואנה אינן ארבע עונות מובחנות, נכון יותר לחלקן ל"העונה היבשה" וה"עונה הרטובה". העונה היבשה נמשכת מאפריל עד אוקטובר, והיא מומלצת במיוחד לטיולים פה, אע"פ שהלילות עלולים להיות קרים מאוד. זמן זה של השנה הוא גם הטוב ביותר מבחינת תצפיות על בעלי חיים. לקראת אוקטובר החום עולה (ומגיע עד ל-30 מעלות). העונה הרטובה, שהיא דווקא הקיץ בבוטסואנה, נמשכת מנובמבר עד מרץ. האוויר לח וחם, והצמחייה שופעת, אך מצד שני חלק מהדרכים מתמלאות בבוץ, מה שמקשה על הגישה בדרכים.

 


גלריית תמונות
 

 

בוטסואנה כתבות אחרונות על בוטסואנה