קניה

 

קניה נמצאת במזרח אפריקה. ישראלים רבים מגיעים אמנם לדרום אפריקה אבל למדינות אפריקה האחרות, למרות הפוטנציאל העצום, אין תשתית תיירותית מתאימה וגם אין גישה לתייר הישראלי. קניה טובה לתייר הישראלי, גם בגלל היותה מודרנית יחסית וגם בגלל שמורות הטבע בה.

 

בקניה תמצאו את הר קניה, ההר השני בגבהו בכל אפריקה אחרי הקלימנג'רו המפורסם. הפארק הלאומי של הר קניה הוא מרתק ורחב ידיים - הוא משתרע על שטח של כ- 1,200 קמ"ר. הר קניה הוא בעצם יער גשם קלאסי, רק שבשנים האחרונות הולכת ומדלדלת כמות העצים שבו בגלל כריתה מאסיבית. על ההר תמצאו איים של יער וצומח אלפיני, וככל שתעפילו גבוה יותר תמצאו גם אזור של קרחונים ואגמים. המטפסים להר מעבר לגובה זה נתקלים במעלה תלול של סלעים ואדמה קפואה וחלקה.

 

שמורת המסאי מרה (Masai Mara National Reserve) משתרעת על פני 320 קמ"ר וכוללת חלק נכבד מהסרנגטי. זוהי שמורת הטבע הפופולרית ביותר באזור. כאן תוכלו לפגוש את המסאים, שבט אפריקאי מדהים המסתובב בחופשיות ובאומץ בין חיות הבר, שחלקן טורפות. מסאי מרה מפורסמת בעיקר בשל הנדידה הגדולה של אוכלי העשב בה כמו הגנו והזברות, המגיעים לשטחה בעקבות הגשמים.

 

קניה

שטח 580,367 קמ"ר
שפה אנגלית וסוואהילית הן השפות הרשמיות, אך יש עוד שפות מקומיות רבות
דת מהתושבים פרוטסטנטים, שליש קתוליים, 10% מוסלמים והשאר בעלי דתות מקומיות
הפרשי שעות שעה אחת לפני ישראל (כשבישראל 8:00, בקניה 9:00)
מטבע שילינג קנייתי
חשמל 240 וולט
אוכלוסייה 39 מיליון איש
אקלים עונת התיירות הרשמית של קניה והעונה הטובה ביותר לביקור היא יולי ואוגוסט, אבל תיירים רבים מישראל נוסעים דווקא בפסח או לקראת סוף האביב. בכל מקרה בקיץ חם מאוד בקניה ויש לקחת את זה בחשבון. באפריל מתחילה עונת הגשמים שנמשכת עד יוני. באזור המסאי מרה יש שתי עונות גשומות: אפריל-מאי ובנובמבר ודצמבר.
תחבורה יש בקניה שדות תעופה רבים, וטיסות פנימיות מקשרות בין ניירובי הבירה לערים הגדולות האחרות ולשמורות הטבע העיקריות. הטיסות זולות יחסית למרחקים העצומים שהן עוברות. רכבות הן אמצעי תחבורה יעיל גם כן: הן עומדות בלוחות הזמנים והן בטוחות בהרבה מהאוטובוסים הבינעירוניים. פרט לכך יש בקניה רשת של אוטובוסים, מיניבוסים (הנקראים "מאטאטו"), מוניות משותפות ומוניות רגילות. תוכלו לשכור רכב בקניה (וזו גם הבחירה הנכונה כשרוצים להגיע למקומות מרוחקים), אבל זה יעלה לכם הרבה יותר מנסיעות בתחבורה ציבורית.
דרישות ויזה ויזה: ישראלים זקוקים לאשרת כניסה לקניה. אפשר להנפיק אשרה לשלושה חודשים בשגרירות קניה בארץ, בעלות של 50 דולר לאדם או בנמל התעופה בניירובי; ויזה לקניה משותפת גם למדינות רואנדה ואוגנדה דבר המאפשר מעבר חופשי בין שלושת המדינות

 

קניה כתבות אחרונות על קניה