מרוקו

 

מרוקו מאז ומתמיד הלהיבה והסעירה את הדמיון המערבי. המדבריות, המסורות העתיקות, המיסטיקה והמטבח המצוין מביאים לכאן המוני תיירים בכל שנה. במרוקו תמצאו תרבות ייחודית המושפעת מצד אחד מאפריקה ומצד שני מהקולוניאליזם האירופי.

 

ביטוי לשילוב מערב ומזרח תמצאו בכל תחומי האמנות במרוקו, בעיקר במוסיקה המשלבת מקצבים אפריקאים עם פופ צרפתי. גם הריקוד המרוקאי ייחודי מאוד. אופייה המוסלמי של מרוקו הביא לכך שבהשוואה לרוב מדינות אפריקה, מקצבי הריקודים בה איטיים למדי. ריקוד המעגל הנקרא אחידוס הוא עתיק-יומין וסמלי לברברים, אבל במהלכו לא עורפים עוד ראשי תרנגולות, כפי שהיה נהוג בעבר.

 

השפה המרוקנית (דאריג'ה - לשון רגילה) שונה בתכלית מהשפה הערבית המדוברת של המזרח התיכון. חוץ ממנה ישנם עוד ניבים ברבריים רבים המדוברים בפנים הארץ. מרוקו אמנם אינה מדינת הלכה דתית, אבל מצד שני היא בהחלט פטריאכלית ושלטונם של הגברים ברור. ההפרדה בין המינים עלולה להיראות למבקר לא עקבית עד כדי בלבול.

 

מרוקו ממוקמת בצפון אפריקה ויש לה גישה גם לים התיכון וגם לאוקיאנוס האטלנטי. גבולותיה של מרוקו: מצפון הים התיכון, ממזרח אלג'יריה, מדרום מאוריטניה וממערב האוקיאנוס האטלנטי. תוואי הנוף המרוקאי מגוון: יש גם מדבר צהוב וגם שלג חורפי. רוב האוכלוסייה חיה בצפון המדינה למרגלות הרי האטלס המושלגים. בדרום תמצאו את המרחבים העצומים של מדבר סהרה.

 

אתר: visitmorocco

 

מרוקו

שטח 446,550 קמ"ר
שפה ערבית (רשמית), צרפתית, דיאלקטים ברברים
דת אסלאם
הפרשי שעות שעתיים פחות מישראל (לפי שעון חורף)
מטבע דירהם (Dirham)
אוכלוסייה מוערכת ב-32,644,370 איש
אקלים מרוקו היא מדינה חמה, אבל מצד שני היא נחשבת לקרה שבין המדינות החמות של אפריקה. החורף אינו קר מדי וגם לא מאוד גשום. הקיץ לוהט, אבל קריר בהרים בלילה.
תחבורה יש אמנם אפשרות לעלות לטיסת פנים במרוקו, אבל הרבה יותר פשוט לקחת רכבת. רשת הרכבות של חברת ONCF תיקח אתכם עם הרכבות החדישות שלה אל מרבית הערים החשובות. יש בהן גם קרונות לשינת לילה והן מהירות יותר מהאוטובוסים. מצד שני האוטובוסים מגיעים לכל מקום במדינה, למרות שהם צפופים יותר ונוחים פחות. לשכור רכב במרוקו זה לא כל כך זול, אבל מצד שני לא תתקשו במציאת תחנות דלק, הן פזורות בכל מקום. בערים הגדולות יש גם אוטובוסים וגם מוניות.
דרישות ויזה אזרחים ישראלים העומדים לבקר במרוקו יידרשו להצטייד באשרת כניסה טרם הגיעם למדינה. יש להקפיד להגיע למרוקו עם אשרה המתאימה למטרת הביקור (תיירות, עבודה וכד'). כיוון שמאז 2012 אין יחסים דיפלומטים בין ישראל למרוקו, יש לפנות לנציגות מרוקאית בחו"ל על מנת להגיש בקשה לאשרה (ניתן למצוא את רשימת הנציגויות באתר האינטרנט של משרד החוץ של מרוקו).

 

מרוקו כתבות אחרונות על מרוקו