זימבבווה

 

זימבבווה, אחת המדינות העניות בעולם אבל אחת המדינות המסקרנות באפריקה. מדרומה דרום אפריקה, נהר הלימפופו חוצץ בין שתי המדינות ושדרת גדרות תייל נמתחת בין שתי המדינות (הגדר הוקמה ביוזמת ממשלת דרום אפריקה בתקופת האפרטהייד על מנת למנוע ממסתננים לוחמי חופש מכיוון זימבבווה להפיל את המשטר - העצוב שהיום המשטר בדרום אפריקה מתחזק את הגדר באופן קבוע על מנת למנוע מאזרחי זימבבווה להגיע לשפע ולחופש).

 

זימבבווה גובלת כאמור בדרום אפריקה, בוטצואנה ממערב, זמביה מצפון וומזמביק ממזרח (לזימבבווה אין גישה לים).

 

המשטר הרודני במדינה הפך את פנינת אפריקה (כך היא כונתה עד לתחילת שנות השמונים) למדינה מרוסקת, שבורה, ענייה ביותר (קצב אינפלציה שנתי של אלפי אחוזים), מנודה ומוכת מחלות (נגיף האיידס נמצא בקרב כ-30 אחוז מהתושבים).

 

למבקרים בזימבבווה צפויות חוויות מגוונות ולמדינה יש המון מה להציע לתייר אבל  דאי לזכור שהמקום אינו תמיד בטוח לתייר המערבי ומקרי שוד ואלימות נפוצים במדינה בעיקר בחלקה הצפוני.

 

הערים הראשיות במדינה הן כמובן הבירה האררה, בולוואיו (העיר השנייה בגודלה) וכמובן ויקטוריה פולס.

 

אתר: zimbabwetourism

 

זימבבווה

שטח 390,580 קמ"ר
שפה אנגלית וניבים מקומיים
דת נצרות והכנסייה השחורה
הפרשי שעות שעה אחורה מישראל (לפי שעון חורף)
מטבע זים (דולר זימבבווה)
אוכלוסייה כ-12 מיליון נפש
תחבורה ניתן להגיע לזימבבווה בטיסות יומיות מדרום אפריקה ואיתיופיה. ישנה גם רכבת מדרום אפריקה לבולאוויו. אוטבוסים מדרום אפריקה מגיעים למעבר הגבול במסינה (ד. אפריקה) ומשם באוטובוסים מקומיים לתוך המדינה.
דרישות ויזה ויזה למדינה מקבילים במעברי הגבול. מחיר הויזה כ 30 דולר אמריקאי. חשוב לזכור כי הויזה מונפקת לכ 60 יום אבל מי שיוצא מזימבבווה ליותר מלילה אחד חייב לרכוש ויזה בשנית בכניסה הבאה (חשוב במיוחד למי שמתכוון לצאת מויקטוריה פולס לבוטצואנה לספארי לדוגמא)

 


גלריית תמונות
 

 

זימבבווה כתבות אחרונות על זימבבווה

ביקרת במקום מגניב בטיול
האחרון שלכם?
ספרו על זה לכולם!
הוספת נק' עניין
יש לבצע לוגין כדי להוסיף נקודות עניין