אתיופיה

 

אתיופיה העתיקה נמצאת בפינה הצפון-מזרחית של אפריקה, המכונה "קרן אפריקה". היא נחשבת גם כיום לאחת המדינות העניות בעולם, אבל כמה מהטרקים היפים בעולם נמצאים דווקא בה.

 

 

 

כיוון שישראל התברכה בעולים רבים יוצאי אתיופיה ישנו בשנים האחרונות טפטוף הולך וגובר של ישראלים בני העדה שיוצאים למסע שורשים במולדתם או במולדת הוריהם, אך ייחודה ויופיה של אתיופיה ראויים בהחלט גם ל"סתם" טיול שאליו ייצאו ישראלים מכל העדות, ובייחוד אלה השייכים לעדת אוהבי הטבע.

 

אתיופיה מגוונת במיוחד מבחינת נופים: קניונים, פסגות הרים והרבה טבע פורח ובעלי חיים ייחודיים למקום. כאן תוכלו לטייל ברגל בפארקים לאומיים, לתצפת על בעלי חיים, לעשות ראפטינג בנהר Omo ולבקר בכפרים וערים ידידותיים.

 

בירת אתיופיה מאז סוף המאה ה-19 היא אדיס אבבה. היא ממוקמת במרכז המדינה בגובה 2,400 מטר מעל פני הים על מדרונות הר Ertoto, שהנוף מפסגתו מדהים. בביקור בעיר הזו תוכלו לראות כמה אתרים מיוחדים כמו הארמון המפואר של הקיסר האתיופי האחרון, היילה סלאסי. כדאי גם להציץ במוזיאון האתנוגרפי הנמצא בקמפוס האוניברסיטה ובמוזיאון ההיסטוריה של הטבע. כדאי גם לבקר בשוק Mercato, שנחשב לאחד השווקים הגדולים ביותר בכל אפריקה.

 

חוץ מאדיס אבבה יש ערים נוספות שכדאי להגיע אליהן, למשל העיר Axum, הנחשבת לקדושה בערי אתיופיה. זוהי בירת הממלכה הקדומה ויש בה המון אתרים ארכיאולוגים. על פי המסורת המקומית כאו נוסדה הממלכה שממנה יצאה מלכת שבא לביקור אצל המלך שלמה בירושלים. בנה, המלך מלניק הראשון, נחשב לצאצא הראשון של שושלת שלמה המלך, והוא זה שעל פי המסורת המקומית הביא את ארון הקודש מירושלים לאתיופיה (יש כאלה שיכולים להישבע שהוא עדיין שם). עיר אחרת שכדאי לבקר בה היא Gondar, עיר מבצרים מרשימה שבה שרידי טירות שנבנו בימי המלוכה של המאה ה-17. עוד עיר מיוחדת היא Bahar Dar, עיר קטנה שסביבה פרוש הנוף המרהיב ביותר במדינה. בקרבתה נמצאים מפלי הנילוס הכחול Tissisat ואגם Tana. סביב האגם תראו המון מנזרים עתיקים.

 

ככל הידוע, מקור הקפה הוא באתיופיה. יש אפילו מחוז בדרום-מערב המדינה ששם המשקה המעורר והממכר לקוח ממנו. הקפה האתיופי נחשב משובח במיוחד, והאתיופים מכנים אותו "הזהב הירוק". טקס שתיית הקפה האתיופי נמשך שעות ארוכות והוא מלווה בריקודים ובהדלקת קטורת. כדאי מאוד לצפות בטקס כזה.

 

כדי למצות את המיטב מן הטיול באתיופיה, כדאי להימנע מעונת המונסונים (סוף מאי עד תחילת ספטמבר). הנוף יפה ביותר בחודשים ספטמבר-אוקטובר, אז הכול ירוק ופורח.

 

אתיופיה די בטוחה לתיירים ואחוז הפשע בה נמוך יחסית למדינות אחרות באפריקה, אך למטיילים מומלץ להתרחק מן הגבול המזרחי עם סומליה.

 

אתר: tourismethiopia

 

 

אתיופיה

שטח 1,127,127 קמ"ר (פי 40.5 משטחה של מדינת ישראל)
שפה אמהרית (Amharinya), טיגרניה (Tigrinya), אורומיה (Oromigna), ערבית, סומלית, גורגינית (Guaragigna) ושפות מקומיות נוספות
דת 40 אחוז נוצרים אורתודוכסים, 45-40 אחוז מוסלמים, 10 אחוז נוצרים פרוטסטנטים
הפרשי שעות לפי שעון החורף הישראלי אין הבדלי שעות (בשעון קיץ אתיופיה נמצאת שעה אחת קדימה לעומת שעון ישראל) עם זאת, לאתיופיה לוח שנה ושעון ייחודיים, שונים מהמערב. כאשר קובעים פגישה עם מקומיים יש לבדוק היטב לפי איזה שעון מדובר.
מטבע ביר אתיופי (Birr), ביר אחד = 100 סנט
אוכלוסייה כ-80 מיליון תושבים
תחבורה איך מגיעים? ישנן טיסות שבועיות מישראל לאדיס אבבה. מאדיס אבבה תוכלו לצאת לטיול ברחבי אתיופיה וגם לקחת טיסות המשך למקומות שונים באפריקה.

אתיופיה

 

אתיופיה כתבות אחרונות על אתיופיה

ביקרת במקום מגניב בטיול
האחרון שלכם?
ספרו על זה לכולם!
הוספת נק' עניין
יש לבצע לוגין כדי להוסיף נקודות עניין