המלדיביים

 

רפובליקת המלדיביים נמצאת דרומית להודו על קו המשווה. האיים קטנים, עשירים בצמחיה טרופית, ומאופיינים במזג אוויר טרופי. הם מציעים נופש מופלא, רגוע או מלא פעילות. עם חופים לבנים, ריפים עשירים, סיורים, ספורט ימי, והרבה רומנטיקה של סוף העולם, האיים המלדיביים גן עדן לגולשים, צוללים ונופשים.

 

למלדיביים אין הרים או גבעות, ולמעשה זו נחשבת למדינה השטוחה בעולם. מספר האיים משתנה, ורשמית מספרם הוא 1,190 ("אי" לפי הגדרה זו הוא שטח יבש שיש עליו צמחיה). לפי דו"ח רשמי של ממשלת המלדיביים משנת 1994 רק כ- 199 מהם מיושבים.

 

האיים מפוזרים בין 26 אטולים המחולקים ל-19 אזורים אדמיניסטרטיביים. וזה המקום לשאלה: מהו אטול? צ'רלס דרווין כבר הציע את התיאוריה כי האטולים הם שרשרת הרים, שנעלמו עם עליית פני הים. כך שרדה חגורה של שוניות סביב הצד החיצוני של הפסגות, שיוצרות את צורת הטבעת הסוגרת על לגונה האופיינית למושג "אטול".

 

הריפים עשירים באלמוגים ודגה כל ימות השנה, גם דגה גדולה כמו כרישים. הדרך המומלצת ביותר לצלול במלדיבים היא מספינת צלילה, הספינה מכסה את כל האתרים הטובים לצלילה, ומציעה גם סיורים, אפשרות לדייג, ונופש נח ברמות שונות של ספינות. ניתן גם להתמקם במלון נח, כשבכל מלון יש מועדון צלילה, ולצאת לצלילות יומיות מהחוף ומספינה.

 

מאוגוסט עד אוקטובר המים עשירים בפלנקטון. הראות אינה מושלמת אך זוהי העונה הטובה ביותר לצפות בכריש לוויתן ובמנטות. עונת מנטות נוספת היא בחודשים פברואר ומרץ. מנובמבר עד אפריל הראות במים מעולה.

 

בחלק מהאיים שוכנים מלונות יוקרה המציעים בקתות מפנקות על הים שבחלקן הרצפה אף שקופה.  

 

אתר: visitmaldives

 

 

המלדיביים

אקלים העונה היבשה היא מסוף אוגוסט עד אפריל. העונה הגשומה היא בחודשים מאי, יוני ויולי. הטמפרטורה קבועה יחסית, כ-28 מעלות ביום, והמים צלולים תמיד

 


גלריית תמונות
 

 

המלדיביים כתבות אחרונות על המלדיביים

ביקרת במקום מגניב בטיול
האחרון שלכם?
ספרו על זה לכולם!
הוספת נק' עניין
יש לבצע לוגין כדי להוסיף נקודות עניין