קופיפי

קופיפי דון (Ko Phi Phi Don) נמצא בארכיפלג של איי קופיפי - איים זעירים, שקטים ויפים שאינם מיושבים ברובם. זהו אי קטן (28 קמ"ר) עם נופים נפלאים ומפרצים יפהפיים. האי נפגע מאוד בצונאמי של דצמבר 2004 והוא עדיין בתהליך של שיקום. מה שהיה היתרון של קופיפי (זוג נמלים מוגנים במפרצים בצורת גביע) עמד לו לרועץ בזמן הצונאמי, שגרם נזק גדול.

 

מספר גורמים קובעים את הכוח של פגיעת הצונאמי בקו החוף: גודל הגל, זווית ההתקרבות, הגאות והטופוגרפיה של קרקעית הים. המפרץ הצפוני, אאו לו דלאם (Ao Lo Dalam), ספג את הגל הראשון. המים פרצו דרך הבניינים הקטנים וסחפו אותם כאילו היו עשויים מנייר. מה שנשאר על תילו לאחר הנחשול הראשון הזה נמחק כאשר המים, שנכנסו למפרץ הדרומי, נסוגו. הצוואר הצפוני של האי נשטף כולו ע"י גלי הצונאמי, אך כאן היה נזק מועט לרכוש.

 

האי עבר תהליכי בנייה אינטנסיביים והתיירים ממלאים אותו כאילו מעולם לא קרה האסון. ההבדל היחיד הוא המחירים הגבוהים, אזעקות על החוף למקרה של צונאמי נוסף ותמונות של האי ההרוס אחרי הצונאמי שתוכלו לקנות בכל חנות.

 

המקומיים מודאגים מכך שלטענתם, דאגות הבטיחות של פקידי הממשלה הן מסך עשן לתכניות גדולות יותר, כלומר להמציא מחדש את האזור. קופיפי היה קודם מגוון מבחינת המטיילים בו וכעת החשש הוא שינסו למשוך אליו תיירים עשירים יותר.

 

באי חיה קהילה כפרית פעילה של צועני ים, מוסלמים ובודהיסטים הגרים בכפרים קטנים.

 

אי מדהים וקטן יותר, נמצא מדרום לקופיפי וזהו קופיפי ליי (Ko Phi Phi Leh)

שהפך פופולרי לאחר שחלקים מהסרט "החוף" עם לאונרדו דה קפריו צולמו בו. כל האי מלא בנוף פראי ואתרי צלילה יפהפיים. כדאי לשוט לכאן בסירה ולהגיע גם אל עוד איים ריקים מאדם, לשנרקל במפרצים ולהתפעל מהחיים המדהימים שמתחתיכם.

קופיפי

אקליםהתקופה הטובה ביותר להגיע היא בין החודשים נובמבר למרץ. בעונת המונסונים, בין מאי לאוקטובר יותר גשום אך הרבה פחות תיירים
תחבורהטיסה מבנגקוק (שעה וחצי) מגיעה אל פוקט ומשם – בשיט במעבורת של כשעתיים לקופיפי; אפשר לצאת באוטובוס לפוקט או לקראבי (11-12 שעות) ומשם במעבורת. במשך היום יוצאות מספר מעבורות

 

VideoPlayer
 

כתבות אחרונות על קופיפי

ביקרת במקום מגניב בטיול
האחרון שלכם?
ספרו על זה לכולם!
הוספת נק' עניין
יש לבצע לוגין כדי להוסיף נקודות עניין