קטמנדו

קטמנדו , עיר הבירה של נפאל, העיר הגדולה במדינה, שוכנת בעמק קטמנדו, האיזור המאוכלס ביותר בנפאל. העיר קטמנדו היא צבעונית, ציורית,עמוסה בריחות (לא כולם נעימים), באנשים, בשווקים ומקדשים.

 

זוהי עיר היסטורית אבל גם מודרנית עם כיכרות יפות ומקדשים, מסעדות וחנויות יוקרה. כיכר דארבאר (Durbar) היא מרכז קטמנדו, ונהר וישנומאטי זורם ממערבה. פארק ראנטה נמצא ממזרח אליה. נהר באגמאטי יוצר את הגבול הדרומי של מרכז העיר, והטאמל (Thamel), מרכז התרמילאים של נפאל, נמצא מצפון. אזור הטאמל משופע באכסניות, בתי מלון קטנים ופשוטים, חנויות למכביר (עם דגש על ציוד לתרמילאים, רובו ככולו זיופים של המותגים המובילים), מסעדות ועוד.

 

מומלץ להגיע לקטמנדו ולשהות בה מספר ימים בכדי להתרשם מאורח החיים העירוני הדי יוצא דופן בנפאל (מרבית תושביה שוכנים בכפרים הפזורים לאורך הנהרות, בעמקים  ובהרים).

 

שהייה בקטמנדו מצריכה הכנה על מנת להתמודד עם קוטביות העוני והמצוקה של המקומיים אל מול התיירים הרבים הפוקדים אותה ומצטיידים בה בכל טוב לקראת יציאתם למסע ההררי.

 

אתר: Kathmandu 

קטמנדו

אוכלוסייה2.5 מליון נפש
אקליםקטמנדו ממוקמת בגובה 1400 מטר מעל פני הים ובשל מיקומה בין ההרים לשפלה, האקלים בה משתנה לאורך השנה. עונת המונסון הגשומה חלה בין החודשים יוני וספטמבר. אפריל הוא החודש החם ביותר (הטמפרטורה עשויה להגיע ל 35 מעלות) וינואר הוא החודש הקר ביותר עם אפס מעלות בקירוב
תחבורהבתוך העיר מומלץ להשתמש במוניות. בנסיעה בין עירונית ובאיזורים הכפריים ניתן לעשות שימוש בשירותי האוטובוסים. מומלץ להצטייד בכרטיס שמונפק בכל אחת מסוכנויות הנסיעות הרבות הפזורות בעיר ובאיזור הטאמל.

 


גלריית תמונות
 

 

VideoPlayer
 

כתבות אחרונות על קטמנדו

ביקרת במקום מגניב בטיול
האחרון שלכם?
ספרו על זה לכולם!
הוספת נק' עניין
יש לבצע לוגין כדי להוסיף נקודות עניין