יפן

 

יפן מורכבת מארבעה איים מרכזיים: הונשו, שיקוקו, קיושו, והוקאידו. לפני כ-10,000 שנה, כשהקרחונים של עידן הקרח האחרון נמסו, עלו פני הים וכיסו את הגשר היבשתי, שחיבר את יפן ליבשת. כך, בעצם, בודדה יפן מהיבשת.

 

כיום, מורכבת יפן משרשרת של איים הרריים (חוץ מארבעת האיים הגדולים תמצאו בה עוד כ-1,000 איים קטנים).

 

ההר הגבוה ביותר ביפן הוא הר פוג'י (Fuji), שגובהו 3776 מ' וצורתו סימטרית באופן מושלם. רבים מההרים ביפן הם הרי געש, האחראים לריבוי המבורך של מעיינות חמים ולנוף המרהיב, אך עם זאת יוצרים גם סכנה מתמדת של רעידות אדמה ושל גלי צונאמי. יפן היא אחד מהאזורים בעלי הפעילות הסייסמית הרבה ביותר בעולם. הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה: המדינה עוברת כאלף רעידות אדמה בשנה. רובן אמנן חלשות ולא מזיקות וגם אי אפשר תמיד לחוש בהם ללא ציוד מיוחד, אבל יש גם רעידות לא קלות.

 

התיירים ביפן עושים בדרך כלל מסלולים קבועים. על טוקיו, כמובן, אף אחד לא מוותר. זהו כרך מודרני, בדיוק כמו הערים האירופיות הגדולות.

 

תמצאו כאן הכל, בשפע אדיר וביוקר. טוקיו היא אחת הערים היקרות ביותר בעולם. אבל מי שנוסע ליפן לא בא רק כדי לחזור עם מזוודות תפוחות, אלא גם לראות ולחוות, ויש כאן אפשרויות רבות מאוד לכך.

 

יהודים

בסוף המאה ה-19 החלה הגירת יהודים ליפן, וקהילה יהודית התפתחה במדינה, בעיקר בנגסאקי. לאחר מכן, בעקבות רעידת אדמה בשנת 1923, עברה הקהילה לעיר קובה. ב-1931 נכבשה מנצ'וריה ע"י היפנים, ו-13 אלף יהודים שחיו בחרבין עברו לשליטת היפנים. במלה"ע לא הסגירו היפנים את היהודים לנאצים, ובנוסף יהודים רבים ברחו אל יפן. יהודים רבים נהרגו בהפצצת הגרעין על נגסאקי. כיום חיים ביפן כ- 1000 יהודים.

 

חגים ואירועים כלליים

ראש השנה היפני נחגג בין ה-29 בדצמבר וה-6 בינואר. בין ה-27 באפריל ל-6 במאי מציינים היפנים את שבוע הזהב, הכולל מספר חגים. ב-15 בינואר מצוין "יום המבוגרים", ולאורך השנה ישנם פסטיבלים שונים ומשונים. 

 

טיפים

יפן היא מהמדינות הבודדות עליהם תרבות הטיפים טרם השתלטה, אבל זה קורה לאט לאט. במסעדות אין צורך, השירות כבר כלול וגם המס. מזוודות - 200-300 ין למזוודה (1.50-2.50$). חדרנית  - במלונות בסגנון יפני 2000-3000 ין במעטפה לאם הבית בתחילת השהייה, במלונות מערביים, אין צורך. שרות חדרים - אין צורך, אלא אם כן קיבלתם שירות יוצא דופן, כמו ארוחה לאחר שעות הפעילות: 500-1000 ין. סיור מודרך בעיר – אין צורך. נהגי מונית - אין צורך. לנהג פרטי 300 ין ליום עבודה.

  

אתר: Japan

 

 

 

יפן

שטח 377,835 קמ"ר
שפה יפנית
דת רוב התושבים הם בני דתות השינטו (הדת היפנית הרשמית) והבודהיזם
הפרשי שעות שבע שעות לפני ישראל (כשבישראל 8:00, ביפן 15:00)
מטבע ין
חשמל 100 וולט
אוכלוסייה 127 מיליון נפש
אקלים יפן פרושה על מספר קווי רוחב והאקלים בה משתנה מסוב-טרופי בדרום עד סוב-ארקטי בצפון. מגוון סוגי האקלים מניב גם קשת רחבה של מיני צמחים ובעלי חיים.
תחבורה הדרך המקובלת לעבור בין איי יפן היא טיסה. הטיסות נוחות, יעילות ולא יקרות בהרבה מנסיעה ברכבת. לפני רכישת כרטיס טיסה כדאי לבדוק אם מגיעה לכם הנחה – לחברות התעופה המקומיות יש כל מיני הנחות ומבצעים. הדרך הטובה ביותר לטייל ביפן היא הרכבות: הן נוחות, נקיות, יוצאות בתדירות גבוהה ומהירות מאוד (חלקן מגיעות למהירות 270 קמ"ש), אבל הן גם מאוד יקרות. החלופה הזולה היא האוטובוסים הבינעירוניים, שחסרונם היחיד הוא איטיותם ביחס לרכבות. התחבורה הציבורית יעילה למדי: בכל הערים יש אוטובוסים, בערים הגדולות יש גם חשמליות ורכבת תחתית מהירה ונוחה.
דרישות ויזה בכניסה ליפן מקבלים אשרת שהייה ל-90 יום. היפנים חוששים ממטיילים שמגיעים במטרה לעבוד. לכן, על מטיילים צעירים להוכיח, שבאו לטייל ושיש באפשרותם לממן את השהות שעליה הצהירו (עלות המחיה ביפן היא כ-100 דולר ליום).

 

יפן כתבות אחרונות על יפן

ביקרת במקום מגניב בטיול
האחרון שלכם?
ספרו על זה לכולם!
הוספת נק' עניין
יש לבצע לוגין כדי להוסיף נקודות עניין
Miho Museum

אוסף פרטי של עתיקות אסייתיות ומערביות, בחלל שנחשב לאמנות בפני ...

קיוטו האחרת

קיוטו שומרת לעצמה את תואר הכבוד "בירת התרבות של יפן" ...

פארק קירישימה

שמורת טבע המבורכת בנופים נפלאים ...

האי נאושימה

אי בים סאטו המוקדש לאמנות מודרנית...

10 דברים שכדאי לדעת על יפן

התרבות, הטבע וההיסטוריה של יפן מרתקות מבחינות רבות. אם עוד לא...

מרכז הטקסטיל Nishijin

גם מי שלא מתעניין בטקסטיל ייהנה מעושר הבדים והצבעים המוצגים כא...

יפן - חוויה אחרת

יפן המדהימה אוצרת בתוכה פנינות תיירות כה רבות שאי אפשר לראותן ...

רכבת הפאר של קיושו

מסע ברכבת פאר ברחבי האי קיושו בדרום יפן...

המוזיאון הלאומי של קיוטו

מוזיאון לאמנות יפנית לאורך ההיסטוריה...

המרכז הלאומי לאמנות של טוקיו

מרכז אמנות בעיצוב של האדריכל היפני קישו קורוקאווה שבהתאם לתפיס...

פראדה טוקיו אפיסנטר

אוהבי ההוט קוטור יגיעו לכאן בגלל פראדה; אוהבי הארכיטקטורה והעי...

מוזיאון קיוטו לאומנויות מסורתיות

מקום מצוין ללמוד בו על מסורות יפן בתחומים שונים...

מקדש איקוצושימה

אחד משלושת המקדשים היפים ביפן ובו אחד מהשערים הגדולים ביותר בי...

גשר קינטאיקו (Kintaikyo)

אחד מהגשרים המפורסמים ביפן ואחד מחמשת גשרי העץ היחידים בעולם...

טיול יומי בטוקיו

חדש מול ישן, מסורת מול מודרניות. אלו חלק מהמאפיינים הסותרים של...