גואה

 

גואה היא מדינה קטנה בחוף המערבי של הודו. 

גואה נוחה מאוד למטייל המערבי, משום שהיא ליברלית יותר משאר האזורים בהודו, תושביה מקבלי פנים ברובם, והאווירה בה משוחררת מאוד. ישראלים רבים מגיעים לגואה ונהנים כאן מהמלונות ומחדרי ההארחה הטובים, מהחופים הנפלאים, מהמסיבות וחיי הלילה הסוערים וגם מעתיקות ומשמורות הטבע הפזורים ברחבי המדינה.

על פי המיתולוגיה ההינדית המפוארת גואה שבהודו נוצרה כשהחכם סרי פאראסורמה ירה חץ אל הים וציווה על המים לסגת. הנקודה בה נפל החץ ידועה בשם Banali או כמו שהפורטוגזים קראו לה בנאולים (Benaulim). בנאולים שוכן במרכז חוף קולבה וכיום תמצאו כאן בתי הארחה קטנים ודוכני מזכרות. זהו מקום שקט, ידידותי מאוד ומומלץ לנפוש כאן.

קולבה (Colva) היא מקום הנופש הותיק והגדול ביותר בדרום גואה, שאליו מגיעים בעיקר תושבי האזור העשירים יותר. יש כאן וילות קולוניאליות, אוסף מלונות לא רעים ודוכני מזון. השחייה בחופיה של קולבה בטוחה יחסית, החולות בחוף נקיים ויפים ותוכלו למצוא כאן גם צדפים וקונכיות מיוחדים. חכו כאן ללילה, גם חיי הלילה כאן נעימים ולא משעמם כאן לרגע.


כדאי מאוד להגיע אל הכפר ורקה (Varca) הנמצא מדרום לחוף הים. יש בכפר כמה ברים שנחמד לשבת בהם, יש מסעדות ויש חנויות שונות. אפשר גם לשכור אופניים ולהתחיל לדווש באזור. משפחות הודיות רבות ישמחו להשכיר לכם חדר ללילה, וזו בהחלט אופציה לא רעה.

 

 

VideoPlayer
 

כתבות אחרונות על גואה