מומבאי

מומבאי (Mumbai) היא מטרופוליס קוסמופוליטי, הידועה גם בשמה הקודם בומביי. זוהי העיר הגדולה בהודו והבירה של מדינת מהרשטרה (Maharashtra).

 

ישנן מיליוני גרסאות של מומבאי שתוכלו לראות. שמונה-עשר מיליון, למעשה – אחת לכל אחד מתושבי העיר. זהו המקום עם ריכוז המיליארדרים הגבוה ביותר בהודו, אך 55 אחוזים מהאוכלוסייה חיה בעוני מחריד. זהו מרכזם של בוליווד ושל עסקי ענק, של הקולוניאלי ושל החדשני. לא משנה איזו מומבאי תצליחו לראות, אף פעם לא תוכלו לחזות בכולן: כדי לעשות זאת, ידרשו חיים שלמים.

 

מומבאי מכוסה בשדרות עצים ובאדריכלות קולוניאלית ישנה ומקסימה על גבי שורה של איים טרופיים שופעי צמחייה, ולתוכה נדחסת כמות אוכלוסייה עצומה ובלתי פרופורציונלית לגודלה של העיר.

 

העיר, שכוללת שבעה איים, נמסרה לפורטוגזים בשנת 1534, ולאחר מכן עברה אל ידיה של חברת הודו המזרחית הבריטית בשנת 1668. אולם עד כמה שהקולוניאליסטים עיצבו את המראה והתחושה של העיר, היה זה פרויקט השבחת וייבוש קרקעות עצום ממדים, שנערך בשנת 1845, שהעניק למומבאי את צורתה הסופית, אפשר לה לתפקד כעיר אמיתית, והעמיד את היסודות לפלישה המתמדת של המקום מעבר לגבולותיו המקוריים. אומרים שבכל יום מגיעים למומבאי לפחות 300 תושבים חדשים, וכך העיר מתפשטת אט אט, גומעת בחמדנות עוד ועוד שטחים מדי יום ויום.

 

לשכת התיירות הממשלתית נמצאת ב-Maharishi Karve Road, Churchgate, טל' 22-2203-3144 או 3145.

 

נסיעה בעיר

נסיעה במומבאי הצפופה מאתגרת, בלשון המעטה. מוטב להשתמש בשירותי המוניות השחורות והצהובות או בריקשות שאותן אפשר לעצור ברחוב (שימו לב - לריקשות אסור להגיע למרכז העיר).

לטיולים ארוכים יותר, תוכלו לשכור מכונית ונהג. בידקו במלונכם או התקשרו ללשכת התיירות (כדי לקבל תעריפים זולים יותר).

מומבאי

אוכלוסייהכ-20 מיליון נפש (בעיר רבתי)
אקליםהתקופה הטובה לטייל בה היא בין החודשים ספטמבר ואפריל, כשאר מזג האוויר יבש וקר יחסית.
תחבורהשדה התעופה הבינלאומי של מומביי הוא Chhatrapati Shivaji. המלון עשוי להציע לכם העברה משדה התעופה למלון. אחרת השתמשו בשירות המוניות (תשלום מראש) - עלות נסיעה לעיר נע בין $9 לבין $12. אם אתם בטוחים בכישורי ההתמקחות שלכם תוכלו לעשות זאת עם נהגי המוניות העצמאיים הנמצאים מחוץ לטרמינל.

 

VideoPlayer
 

כתבות אחרונות על מומבאי