אלבניה

 

שמש ים תיכונית, חולות, טבע, הרים ונוף משגע, כרמים ופרדסים, את כל אלה תמצאו באלבניה הנפלאה, שמתנמנמת לחוף הים התיכון. היא עדיין לא יעד תיירות מועדף, אבל יש לה בהחלט מה להציע, לא פחות משכנותיה. הרבה שנים סבלה אלבניה מהמון חוליים, אבל בשנים האחרונות נראה שהיא מתאוששת מהכול. יש לה שפע של אטרקציות להציע לתיירים. 

באלפים הדינריים הנמצאים צפונית מעיר הבירה טיראנה (Tirana) יש מסלולי הליכה רבים. בדרך החוף המתפתלת מוולורה (Vlore) אל סראנדה (Sarande) בדרום המדינה, משקפים נופים מרהיבים של הים האדריאטי לצד הרים תלולים. 

 

האלבנית נחשבת לאחת השפות הייחודיות באירופה מבחינת השתייכות לשונית, שכן הבלשנים מתקשים לסווגה ואינם מוצאים דמיון בינה לבין כל שפה אחרת. אלבנית היא בעצם שפה הודו-אירופית, שמכילה מילים לטיניות, סלאביות ויווניות-מודרניות רבות. יש לה שני ניבים עיקריים: הטוסקי (Tosk) והגגי (Gheg), שהתגבשו לפני כאלף שנה.

 

המטבח האלבני דומה מאוד למטבח הטורקי ותמצאו בו לא מעט בשר, בעיקר על הגריל. שישקבאב, רומסטייק וקציצות בשר תמצאו בהמון מסעדות טובות. גם הקפה הטורקי מצוין וחזק.

 

אלבניה ממוקמת לחוף דרום- מזרח הים האדריאטי. היא גובלת עם מונטנגרו בצפון, סרביה בצפון-מזרח, מקדוניה במזרח, יוון בדרום, חוף לים האדריטי במערב וחוף לים היוני בדרום מערב. המדובר בחבל ארץ די מיוער והררי, עם אווירה ים תיכונית מובהקת. תראו כאן מישורים גדולים עם שטחי גידול של עצי זית, כרמים ועצי הדר.

 

תמצאו באלבניה המון טבע. יודעים ומעריכים כאן את אוצרות הטבע ויש באלבניה 6 יערות שנחשבים ליערות לאומיים. אפשר לבקר גם בשמורות הטבע הרבות ובאתרי טבע אחרים. מצד שני היערות נעלמים בקצב מזורז בגלל התיעוש ההולך וגדל. בחלק מהאגמים, אגב, נאסר הדיג. החלק הפנימי של המדינה הררי ברובו ויותר מ-36 אחוזים ממנו מיוער. באלבניה יש 2,000 אתרי טבע בעלי חשיבות לאומית.


בשנת 2009 הצטרפה אלבניה לברית נאט"ו. 

אתר: Albania
 

 

אלבניה

דת 70 אחוז מוסלמים, 10 אחוזים קתוליים (מרביתם בצפון) ו-20 אחוז אלבנים אורתודוקסים
אקלים עונות השנה באלבניה הן ים-תיכוניות במובהק. הקיץ חם ויבש ובחורף קריר מאוד והגשם מטפטף. קר כאן בחורף בעיקר בהרים הגבוהים. אלבניה אמנם נמצאת באירופה, אבל היא פחות מפותחת מארצות אחרות ביבשת ולכן לא בכל מקום תמצאו חימום. קחו זאת בחשבון.
תחבורה רוב האנשים נוסעים באוטובוסים ציבוריים או במיניבוסים פרטיים; מומלץ לנסוע ברכבת ממנה נשקפים נופים מרהיבים ואפשר לשכור מכונית - הכבישים הראשיים נסללו מחדש לאחרונה

נגן וידאו
 


 

אלבניה כתבות אחרונות על אלבניה

ביקרת במקום מגניב בטיול
האחרון שלכם?
ספרו על זה לכולם!
הוספת נק' עניין
יש לבצע לוגין כדי להוסיף נקודות עניין