אסטוניה

 

אסטוניה גובלת בצפון במפרץ פינלנד, במזרח ברוסיה ובדרום בלטביה. זוהי ארץ נמוכה ושטוחה עם קו חוף רדוד וארוך לאורך הים הבלטי (במערב) עם אינספור מפרצים ומיצרים ומולו נמצאים כ-1,500 איים. מישורים מכסים עד חצי משטחה, כאשר המישורים הגדולים ביותר נמצאים במערב. אלה מאופיינים בהיותם ביצתיים ובולטות בהם גבעות אבן-גיר המגיעות עד לגובה של 20 מטר מעל פני הים. בצפון-מערבה נמצאים צוקים מרשימים.

 

אסטוניה נחשבת למקום שקט, אם כי בסופי שבוע (בעיקר) מגיעים אליה מארצות סקנדינביה צעירים רבים במטרה לבלות ולהשתכר במקום. בטאלין יש לא מעט תיירים כל הזמן וניתן למצוא בה אכסניות ובתי מלון פשוטים ונעימים ברמת ניקיון ושירותים מערביים. בתקופות שונות בשנה לא ניתן למצוא בעיר חדרים - יש לדאוג להזמין מראש.

 

טאלין (Tallinn) היא בירת אסטוניה ועיר הנמל העיקרית של המדינה. העיר שוכנת לחוף הים הבלטי, כ-80 ק''מ דרומית להלסינקי, בירת פינלנד.

 

אתר:  Estonia

 

 

פקד VideoPlayer
 

 

 

אסטוניה

שטח 45,226 קמ"ר
שפה אסטונית
הפרשי שעות אין הפרש שעות
מטבע קרון (Kroon)
חשמל 220 וולט
אוכלוסייה 1.3 מיליון נפש
אקלים החורף כאן קר מאוד ושלג מכסה חלק גדול מהארץ. הקיץ חמים ונעים. מומלץ להגיע בעונות המעבר או לקראת הקיץ.
תחבורה רשת רכבות מחברת את הבירה טאלין עם ערים אחרות ברחבי אסטוניה וגם עם ערים בארצות השכנות כמו מוסקווה, ריגה וסנט פטרסבורג. את הדרכים האלה אפשר כמובן לעשות גם באוטובוסים, אבל ברכבת זה נוח ופשוט יותר. מעבורות מקשרות את טאלין לערים הבאות: הלסינקי בפינלנד, שטוקהולם בשוודיה. יש מעבורות המגיעות גם לרוסיה ולגרמניה.
דרישות ויזה ישראלים לא זקוקים לאשרת כניסה לאסטוניה

 


גלריית תמונות
 

 

אסטוניה כתבות אחרונות על אסטוניה

ביקרת במקום מגניב בטיול
האחרון שלכם?
ספרו על זה לכולם!
הוספת נק' עניין
יש לבצע לוגין כדי להוסיף נקודות עניין