ניס

 

לעיר ניס יש מורשת איטלקית והיא סמוכה לאיטליה מה שמסביר את הדגש הניתן פה לאוכל, שתיה ותרבות.

 

ניס היא העיר החמישית בגודלה בצרפת והיא מלאה בדירות ובתים משותפים בין החוף לגבעות מסביב. 

 

הטיילת של האנגלים (Promenade des Anglais), המשתרעת לאורך החוף, מגיעה מהקצה המערבי של העיר לאורך מפרץ המלאכים (Baie des Anges) והעיר החדשה עד לקצה הרובע העתיק והציורי. הרובע החדש של העיר הוא המכה של התיירים, כשהטיילת לאורך הים מלאה במלונות אלגנטיים ובקזינו. הטיילת המוארת בלילות היא מקום רומנטי לטיולים.

 

כיכר מסנה (Place Massena) היפה עומדת גאה בטיילת עם מזרקותיה הדרמטיות ופונה אל אזור הקניות העיקרי, לאורך Avenue Jean Medecin.

 

שתי דרכים מובילות מן הארמון - Rue Massena ו- Rue de France. הן מוגבלות להולכי רגל בלבד, ומלאות בתי קפה, בוטיקים ומסעדות.

 

בצד האחר של הנהר פיילון (Paillon) נמצא הרובע העתיק של ניס, La Vieille Ville, המלא אופי ואווירה. סמטאות צרות מרוצפות אבנים ומוצלות בידי הבניינים מתפתלות דרך הרובע. הרובע צבעוני בזכות האדניות ופיסות שמיים המציצות בין טורי הכביסה.

 

ברובע העתיק שפע כנסיות. אחת מהן היא הקתדרלה סנט-רפאראט (Cathedral Sainte Réparate) מהמאה ה- 17.

 

שוק הפרחים ציורי מאוד - תצוגה של צבעים במדרחוב סאלייה (Cours Saleya), כל יום (מלבד יום שני) במשך כל היום. מלבד פרחים מוכרים בשוק גם גבינות מקומיות, דבש ונקניקים מקומיים. בימי שני מתקיים כאן שוק פשפשים של אוספים ועתיקות.

שוק דגים יפה נפתח כל בוקר חוץ מימי שני ב- Place Saint Francois.

 
בין העיר העתיקה והנמל הישן נמצא Parc du château היושב על גבעה שגובהה כמאה מטרים, שאליו אפשר לטפס מ- Cours Saleya במדרגות, במעלית או בטיול במעלה Rue Segurane, כדי לצפות בנופים נהדרים של מפרץ המלאכים. שם הגבעה מתייחס לארמון שעמד כאן לפני כ- 300 שנה. בנמל עם השילוב הצבעוני של סירות דייגים ויאכטות עוגנות מומלץ לסייר.
 
ניס העילית שנקראת סימיה (Cimiez) היא המקום שבו הרומאים הקימו את העיר סמנלום (Cemenelum) שנועדה להתחרות בעיר היוונית המרגשת Nikaia (ניס של היום), שנקראה על שם ניקה, אל הניצחון, במאה ה- 1 לפנה"ס.
 

האמפיתאטרון הרומאי המחודש מארח את פסטיבל הג'ז המפורסם המתרחש כל יולי. סימיה גם פורחת במרץ ב- Festin des Cougourdons, ובמאי בימי ראשון יש מתקימים בה ריקודים, פיקניקים, והצגות פולקלור במהלך Fête des Mais.

 

במקום כדאי גם לבקר במוזיאון הארכיאולוגי, במוזיאון שאגאל ובמוזיאון מאטיס.

 
אתר אינטרנט: Nice

ניס

אוכלוסייה350,000 נפש

 

VideoPlayer
 

כתבות אחרונות על ניס

ביקרת במקום מגניב בטיול
האחרון שלכם?
ספרו על זה לכולם!
הוספת נק' עניין
יש לבצע לוגין כדי להוסיף נקודות עניין