קורסיקה

האי קורסיקה נמצא דרומית-מזרחית לחופי צרפת ומציע נופש רומנטי סוער. פסגות הרים מסולעים מול הים האינסופי וצוקים אנכיים ותלולים במפגש המרתק עם גלי הים יכולים להקציף ולהסעיר גם את הלב העגום והפסימי ביותר. בימים בהירים מציע האי פינות חמד רומנטיות עם תצפית מרהיבה לים. 

 

מה שלא תעשו, אל תזכירו כאן את צרפת. התושבים של קורסיקה לא ממש מתלהבים מהעובדה שהם חלק מהמדינה הזו, ולאחר שתבקרו ב"הר בתוך הים" הזה, אתם ככל הנראה גם תבינו למה. מהתרבות שלה ועד המטבח המיוחד, מהחופים הלבנים והפראיים ועד פנים הארץ המרהיב, קורסיקה היא עולם שלם ונפרד. היא בורכה בכפרי דייגים שלווים, ים צלול כמו בחופי הקאריביים, עתיקות רומיות ומלונות ייחודיים, והאי הזה עוד לא נהרס על ידי פיתוח היתר בחופים כמו בשאר מדינות הים התיכון. במהלך ההיסטוריה, מספר פולשים שונים ניסו להפוך את קורסיקה לשלהם ולשלוט במיקום האסטרטגי שלה בים התיכון: האיונים, היוונים, האטרוסקים, הקרתגיים, הרומאים, ובתקופה מאוחרת יותר, גם האיטלקים והצרפתים ניסו לאלף את האי הפראי ללא הצלחה. התנועה שנלחמה בעבר באלימות למען עצמאותה של קורסיקה משלטון צרפת נרגעה לאחרונה, והשפה הקורסיקאית – שפה לטינית הדומה לאיטלקית – מנוצלת לצרכי פרטיות כאשר ישנם זרים חטטניים בסביבה. הטוב מכל הוא הגיוון הרב בתוך כאלף הקילומטרים של קו החוף באי. תוכלו לבקר בכל ארבעת אזורי האי, או לרבוץ להנאתכם במקום מסתור אחד מבודד – בכל מקרה, אתם במהרה תבינו למה זה היה המקום המפתה שבו אודיסאוס כמעט ובחר להישאר לנצח.

 

לפני יותר ממאה שנים הגיע לכאן הנרי מאטיס וקיבל את שוק חייו. נדהם מהבהירות של האור הים-תיכוני הוא הכריז מאוחר יותר שכאן החלה התשוקה שלו לצבע.

 

באותה תקופה נתפסה קורסיקה נתפסה בעיני רומנטיקנים צרפתים כמו פלובר, דיומא ומופסאן, כאי מלא מסתורין פראי. בימינו, המסתורין מתמקד בשאלה כיצד הצליחה קורסיקה לא להתקלקל ולהישאר מקום מרגיע. מקום מפלט השומר על פרופיל נמוך, בלי רשתות של אוכל מהיר, מועדוני לילה ספורים ובוטיקים מעטים של מעצבים. הקורסיקנים הגאים עמלו רבות על מנת לשמר את האי ואת הנוף הבראשיתי והחלומי שבו. עם זאת, במהלך השנים האחרונות חל שינוי אחד, והוא צמיחתם של מלונות מתוחכמים רבים המסמלים את ההתרחקות המשמעותית מהמסורת הקורסיקיאנית של מלונות בסגנון ארמונות כפריים.

 

כדי להעריך לגמרי את קסמו של האי אפשרו לכם מספיק זמן כדי לחקור את הפינות הנידחות של האי, מכפרי הדיגים הצפוניים והמבודדים שב-Cap Corse ועד לחופים החוליים היפהפיים ליד Porto-Veccio.

 

בקיץ מגיעים לאי כשני מיליון תיירים למפרציו החוליים. גם חובבי פעילויות עתירות האדרנלין מגיעים לכאן ומנצלים את הטופוגרפיה ההררית. 

 

הגעה לאי

תוכלו לטוס מפריז או מניס – או להפליג במעבורת מניס או מליבורנו באיטליה; 2 חברות מפעילות מעבורות: Moby או Corsica Ferries

 

שבילי הליכה

בקורסיקה קיימת רשת שבילים ארוכים העוברת דרך רכסי גרניט משוננים, מעברי הרים בגובה של יותר מ-2500 מטר ויורדת לעמקים קפואים וביצות כבול. כאן גם נמצא מסלול ה-GR20, מסלול הליכה באורך 185 קילומטרים החוצה את האי מצפון לדרום. 

 

אתר: Corsica

קורסיקה

אקליםיולי ואוגוסט הם חודשי שיא התיירות בקורסיקה; אפריל, מאי, יוני, ספטמבר ואוקטובר הם הטובים ביותר לביקור

 

VideoPlayer
 

כתבות אחרונות על קורסיקה