סאנט מארטי

אזור סאנט מארטי (Sant Marti) כולל בתוכו 10 שכונות קטנות, בהן וילה אולימפיקה, דיאגונל מר (Diagonal Mar), פובלנו (Poblenou) ועוד. הוא מגלם את השפעתה הגדולה, שעדיין נמשכת, של האולימפיאדה שהתקיימה בברצלונה ב-1992 על העיר.

 

בעבר היה זה אזורה התעשייתי של ברצלונה, ובשיאה של המהפכה התעשייתית בעיר (בתחילת המאה ה-20) היה בו הריכוז הגדול ביותר של בתי חרושת בכל קטלוניה. האולימפיאדה, כאמור, שהוכתרה כהצלחה מסחררת, הביאה לברצלונה לא רק פרסום רב אלא גם צמיחה כלכלית מרשימה ותנופת שינויים ברחבי העיר.

 

אזור סאנט מארטי, שבמשך עשורים רבים היה נחלתם של בתי חרושת ובנייני מגורים לפועלים בלבד, החל להשתנות כמעט בן לילה:

 

רבים מבתי החרושת הישנים פינו את מקומם לפארקים, בנייני מגורים חדישים ומודרניים, מרכזי קניות ומרכזי עסקים והיי-טק; בתי חרושת ישנים אחרים שוחזרו ושומרו, על ארובותיהם, והפכו למבנים ציבוריים ואוניברסיטאות. כך נשמר הקשר בין העבר לעתיד ובין הלואו-טק של זמנים עברו להיי-טק של העתיד. הכוונה היא להפוך את אזור סאנט מארטי לעמק הסיליקון" של ברצלונה, ואכן, תנופת הבנייה באזור עדיין בעיצומה. הפנים החדשות של סאנט מארטי הופכים אותו לאזור פופולרי במיוחד בקרב זרים המהגרים לברצלונה, ולמרות שהחזות המודרנית והחדשה קוסמת פחות לתיירים, הרי שהאווירה כאן תוססת ומלאת חזון.

 

 

VideoPlayer
 

כתבות אחרונות על סאנט מארטי

ביקרת במקום מגניב בטיול
האחרון שלכם?
ספרו על זה לכולם!
הוספת נק' עניין
יש לבצע לוגין כדי להוסיף נקודות עניין