רונדה

 

עיר ייחודית ומעוררת התפעלות, שאין דומה לה בכל ספרד. עיר שזכתה בכינוי "עיר החלומות", הנגמרת בפתאומיות על סף מצוק תלול, בקע בגובה של 100 מטרים. היא מוקפת בהרי רכס רונדה (Serrania de Ronda) ועצם מיקומה מעניק לה את עוצמתה, הודה והדרה.

 

רונדה שוכנת על רמה סלעית בגובה של 780 מטר. מעל פני הים, ששבר גאולוגי קדום כאילו חתך אותה. בעקבות אותו אירוע חוצה הקניון, שבתוכו זורם נחל גואדאלווין (Guadalevín), את העיר לשניים: סיודד (Ciudad) העתיקה בחלק הדרומי ומרקאדיו (Mercadillo) החדשה, בצד הצפוני של הקניון.

את שני חלקי העיר מחברים שלושה גשרים: שני הגשרים העתיקים - "הגשר הרומי" (Puente Romano) ו"הגשר הערבי" (Puente Árabe), הנמצאים בחלק המערבי, הנמוך יותר, של הקניון החוצה את העיר ו"הגשר החדש", פואנטה נואבו (Puente Nuevo), הנמצא בכיכר אספניה (Plaza España). 

 

הבתים התלויים של רונדה הנמצאים על שפת המצוקים התלולים מספקים מראה דרמטי עוצר נשימה. בתים לבנים אלה, בעלי גגות הרעפים האדומים, בנויים ממש עד קצה הצוקים, מעל לתהום. רוב מבני העיר נבנו במאה ה-18, כשכבה אחרונה על גבי שכבות של הריסות מבנים קדומים.

חניה: יש חניונים בחלק החדש של העיר אבל אפשר להיכנס לחלק העתיק ולמצוא חניה בחניון El Castillo הנמצא ב-Plaza Duquesa de Parcent. 

עוד על רונדה ואתרי הביקור בה בכתבה להכיר את רונדה


רונדה שייכת לפרובינציית מלגה

 

אתר: Ronda

רונדה

 

VideoPlayer
 

כתבות אחרונות על רונדה