אלבייסין

 

לגרנדה שתי פנים. היא משקיפה אל המזרח, לעבר הפאר של העבר המוסלמי שלה ולעבר העולם האלגנטי של אל-אנדלוס, אבל גם אל המערב, לעבר העידן הנוצרי שבו היא התפתחה לעיר בירה פרובינציאלית בורגנית. את הרמזים האוריינטליים קל למצוא.

 

Calle Elvira, רחוב של ברי טאפאס ו"מקומות חמים" לחיי הלילה, נמצא ממש מאחורי Gran Vía de Colón - העורק הראשי של מרכז העיר ההומה. הוא מסמן את תחילתה של שכונת אלבייסין (Albaicín) - הרובע המורי העתיק.

 

בשנים האחרונות הפך הרובע בעל הגנים מוקפי החומה ומבוך הסימטאות לקסבה פוסט-מודרניסטית, חלום רומנטי של המזרח המחובר לרשת האינטרנט. בימים אלה אפשר לראות בשכונה את תוצאות הכלכלה האלטרנטיבית, הבשלה יותר, עם מסעדות, מאפיות, חנויות לממכר מזון בריאות וחנויות מכולת קטנות. תמצאו כאן המון מהגרים מרוקניים ואלג'יריים, שהקימו כאן עסקים ומוסיפים את הניחוח הייחודי שלהם לעירוב התרבותי החריף שכבר קיים. תמצאו כאן גם המון חנויות לממכר תה בסגנונות ובטעמים שונים.

 

טיילו ברגל בסימטאות של הרובע עם הבתים הצבועים בלבן.

הגיעו אל מרפסת התצפית מיראדור דה סן ניקולאס (Mirador de San Nicolas) לקראת שקיעה. בשעה זו נשקף מהתצפית נוף לא ייאמן של האלהמברה ושל ארמון הקיץ, החנרליף. כאן תמצאו תמיד צעירים המנגנים ושרים. כאן נמצאת גם כנסיית סן-ניקולאס (Iglesia de San Nicolas) מתקופת ימי-הביניים.

בסמוך לכנסייה ניצב המסגד של גרנדה (Mezquita Mayor de Granada), מבנה יפה של לבנים, צבוע ופשוט, בעל צריח לבן מרובע המעוטר בגג רעפים ירוקים ולבנים.המסגד נפתח ב-2003 לאחר הגעתם של מהגרים רבים מצפון אפריקה. 

ממרפסת התצפית אפשר לרדת דרך הסמטאות לכיוון הנהר (Carrera del Darro) או לכיוון Calle Elvira. 

ארוחת צהריים טובה תוכלו לאכול במסעדה מרוקנית ב-Calle Elvira. אחר כך, כדי לעכל את הקוסקוס, תוכלו להיכנס אל בית תה כלשהו במקום.

 

מומלץ לטייל ברגל ולחוות את הקסם של הרחובות הצרים המשובצים בכיכרות קטנות ויפהפיות המטפסות על הגבעה. ברחובות נמצאות וילות המסתתרות מאחורי חומות גבוהות. הן נקראות כרמנס (cármenes). 

לא מומלץ לנסות לנהוג למבוך הרחובות הצרים של אלבייסין (נהג מונית מקומי יוכל לעשות זאת בשבילכם).

 

 

 

VideoPlayer
 

כתבות אחרונות על אלבייסין

ביקרת במקום מגניב בטיול
האחרון שלכם?
ספרו על זה לכולם!
הוספת נק' עניין
יש לבצע לוגין כדי להוסיף נקודות עניין