איביזה

 

כל כוכבי הרוק, הסופרים, האמנים והמטיילים הבריטים שהשתרכו חזרה הביתה מהודו כנראה ידעו מה הם עושים כשהתחילו להשתלט על איביזה בשנות השישים, וזה לא היה רק בגלל הסמים.

 

אפילו הפיניקים חשבו שיש אנרגיה רוחנית מיוחדת באיבוסים (Ibosim), כפי שהם כינו את האי, וקשה שלא להימשך אל האי העשיר בצמחיה והמקסים הזה, אל מטעי הזיתים, התפוזים והשקדים, אל קו החוף המגוון שבו מצוקים שפשוט חייבים לזנק מהם, מים צלולים בצבע כחול-ירוק ודרכי עפר שמובילות אל חופים נפלאים עם חול רך, שעמוסים בהיפסטרים ספרדיים, כוכבי קולנוע ודוגמניות – אך גם במשפחות מטיילות עם ילדים קטנים.

 

איביזה נודעה בעבר לשמצה בשל סצנת המועדונים שלה, אולם הקהל שחגג פה בשנות שמונים התבגר, וחזר הנה על ילדיו וטפיו (והמטפלות, והשפים הפרטיים, והנהגים הצמודים). בשל כך ניתן למצוא באי מקומות לינה קטנים ונהדרים (אגרוטוריזמוס – ווילות מאוישות וענקיות), מסעדות פירות ים מעולות, ואווירה שלווה ומתוחכמת שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר באירופה.

 

המסיבות הפרועות עדיין נערכות, אגב, אבל כרגע הן מוגבלות רק לאזור עיר הבירה איביזה (Eivissa) וזו לא משאירה לכם אפשרות אחרת חוץ מלגלות את חיי הלילה שהוציאו לאי את שמו.

 

אזור העיר איביזה אכן מתפאר במועדונים מן השורה הראשונה - טובי הדי.ג'ייז מגיעים לכאן וסוחפים איתם קהל מכל קצוות תבל. אפשר להיתקל בסלבריטיס ודוגמניות מעולם האופנה, ובכלל האווירה היא קוסמופוליטית להפליא.

 

אגב, לאיביזה יש מה להציע גם למי שלא מעוניין רק לחרוך את רחבות הריקודים - העיר העתיקה מלאה סמטאות ציוריות ומבנים מן המאה ה-16.

 

מתי לנסוע?

 

הפופולריות הרבה של האי גורמת לחופים להיות מלאים בחוגגים באמצע הקיץ, כך שאם לא באתם עבור המסיבות, תכננו להגיע בחודשים אחרים: מאי, יוני וספטמבר.


אתרIbiza

 

 

VideoPlayer
 

כתבות אחרונות על איביזה

ביקרת במקום מגניב בטיול
האחרון שלכם?
ספרו על זה לכולם!
הוספת נק' עניין
יש לבצע לוגין כדי להוסיף נקודות עניין