האיים הקנריים

 

שטחם של האיים הקנריים קטן במעט משטחו של האי קורסיקה, השייך לצרפת. למעשה מדובר בקצות רכס הרים געשי ענק במיוחד הנמצא ממש מתחת למי האוקיאנוס האטלנטי. 

 

המרחק של הארכיפלג ממרכז ספרד הוא כ-אלף ק''מ ומאפריקה כ-300 ק''מ. האי הקרוב ביותר נמצא במרחק של 108 ק''מ צפונית-מערבית ליבשת אפריקה.

 

7 איים נכללים בארכיפלג הזה: לנזארוטה (Lanzarote), גראן קנריה (Gran Canaria), פוארטוונטורה (Fuerteventura), גומרה (Gomera), היירו (Hioerro), לה פאלמה (La Palma) וטנריף (Tenerife), האי הגדול ביותר בקבוצת האיים.

 

באיים הקנריים אפשר למצוא מגוון עצום של נופים שונים – מרמות געשיות ועד יערות צפופים וצוקים שגלי האוקיאנוס נשברים עליהם, עד שדות ירוקים, כרמים וזיתים. הטבע כאן פשוט נפלא. אפשר למצוא כאן מינים שונים של צומח שלא תמצאו בשום מקום אחר בעולם דוגמת הדקל הקנרי או האורן הקנרי, ובאופן כללי הצמחייה מגוונת ועשירה מאוד. חלק מהאתרים, אגב, הוכרזו על ידי אונסק"ו כנכס עולמי וגדלים בהם עצי דפנה מכוסי חזזית ועוד עצים שונים ומיוחדים.

 

בנוסף יש באיים כפרים ציוריים וערים תוססות כשלכל אחד מהם היסטוריה וייחוד משלו. תודות להיותם צומת דרכים ויעד כיבוש לממלכות רבות היו האיים נתונים להשפעות של אמריקה, אפריקה ואירופה מה שהפך את התושבים לאנשים פתוחים מאוד ומסורים למסורת שלהם, שעברה מדור לדור.

 

בעל החיים המעניין ביותר החי באיים הקנריים הוא הלטאה הגדולה (Lagarto del Salmor), שארכה עשוי להגיע למטר. תמצאו את הזוחל הזה רק באי אל היירו (El Hierro). יש באיים גם עטלפים וגם 200 סוגים של ציפורים, שחלקן עוברות מעל האיים בתקופת הנדידה שלהן. אם תשמעו ציוץ בין השיחים חפשו את הקנרית, ציפור יפה החיה כאן בטבע. צבען של הקנריות הוא חום, בניגוד לאלה שתמצאו בחנות החיות, אבל הקנריות בטבע, כשהן חופשיות, שרות הרבה יותר יפה.

 

40 אחוזים משטחי האיים הוכרזו כפארקים או שמורות טבע. יש 4 פארקים לאומיים, ביניהם פארק נסיונל דה לאס קאניאדאס דל טיידה (Parque Nacional de las Canadas del Teide) בטנריף שבמרכזו נמצא הר הגעש טיידה. הפארקים האחרים הם פארק נסיונל דה גאראחונאי (Garajonay) שבאי גומרה, בו תמצאו יער גשם מקסים, פארק נסיונל דה טימאנפאיה (Timanfaya) שבלנזארוטה ובו תמצאו הרי געש פעילים, ופארק נסיונל דה לה קאלדרה דה טאבוריינטה (Caldera de Taburiente) שבלה פאלמה.

 

בין האיים תוכלו לעבור במטוסים עם Binter Canarias (טל': 34-922-635-644), במעבורות: Fred Olsen SA (טל': 34-922-628-231), או בקטמראנים מהירים שנכנסו לשירות לפני כמה שנים. אם אתם שוכרים רכב בטנריף, לא בעיה להעלות אותו על הקטמראן.

מעבורות גדולות יותר מופעלות ע"י Trasmediterranea ויש להם מסלולי שייט לאיים הרחוקים יותר (טל': 34-922-842-246). חשוב לבדוק את זמן ההגעה של המעבורות, לחלק מהן יש נטייה לא נוחה להגיע בשעות המוקדמות של הבוקר.  

 

אתר: Canary Islands

 

 

האיים הקנריים

הפרשי שעות ישראל מקדימה את האיים הקנריים בשעתיים
מטבע יורו
חשמל 220 וולט
אוכלוסייה 750,000 איש
אקלים מומלץ לטייל בסתיו, באביב ובחורף

 

VideoPlayer
 

כתבות אחרונות על האיים הקנריים