'ברוז

ברוז' (Bruges בצרפתית, Brugge בפלמית) נקראת גם "ונציה של הצפון". העיר מבותרת ע"י אינספור תעלות מים, מסתובבים ובה במשך כל השנה כמויות מדהימות של תיירים ורחובותיה הומים תמיד. ברוז' היתה ליבו של מה שכונה "הרנסאנס של ארצות השפלה", כאשר הערים הפלמיות וההולנדיות לקחו את הבכורה מערי איטליה בתחום ייצור הטקסטיל המתוחכם. ליכולת האמנותית, הטכנולוגית והתעשייתית המרשימה הצטרפה גם ספנות מהמעלה הראשונה. המלחים מארצות השפלה היו מוכנים להפליג בכל מזג אוויר.

 

על פני התעלות של ברוז' נמתחים עשרות רבות של גשרונים קטנים, היוצרים תמונה רומנטית. בסיור בעיר ניתן ליהנות ממראותיה של העיר העתיקה בת מאות השנים. "צעיר" הבניינים בה עבר כבר את גיל 150 השנים.

 

הדבר הראשון שכדאי לעשות כשמגיעים לברוז' הוא סיור מקסים בסירה בתעלותיה של העיר. את הסיור הרגלי אפשר להתחיל בכיכר המרכזית של העיר, מרקט (Markt).


מזרחה משם נמצאת כיכר בורג (Burg), שבה ניצב בניין העירייה העתיק (משנת 1376) ושני בנייני ציבור נוספים: כנסיית הדם הקדוש (Basiliek van het Heilig Bloed) מהמאה ה-15 והיכל המשפט, שנבנה במאה ה-18 בסגנון הרנסאנס.

 

מעט דרומה נמצא מוזיאון גרונינגה (Groeningemuseum) המציג יצירות אמנות נהדרות של אמנים פלמים ידועים.

 

דרומית-מערבית משם נמצאת כנסיית גבירתנו שנבנתה בין המאות ה-13 וה-15. בפנים נמצאת יצירתו הידועה של מיכלאנג'לו, "הבתולה והילד".

 

אתר אינטרנט: ברוז'

 

VideoPlayer
 

כתבות אחרונות על 'ברוז

ביקרת במקום מגניב בטיול
האחרון שלכם?
ספרו על זה לכולם!
הוספת נק' עניין
יש לבצע לוגין כדי להוסיף נקודות עניין