בולגריה

 

בולגריה נמצאת בדרום-מזרח אירופה, בחצי האי הבלקני. התורכים העות'מאנים שלטו בבולגריה מסוף המאה ה-14 עד 1908, אז הפכה לממלכה עצמאית. המונרכיה נפלה בשנת 1944 בעקבות פלישה סובייטית וב-1947 הוקמה רפובליקה עממית בסגנון סובייטי. השלטון הקומוניסטי הסתיים בשנת 1989 ונחקקה חוקה חדשה, שייסדה רפובליקה פרלמנטרית ב- 1991.

 

בשנים האחרונות הפכה בולגריה למעצמת תיירות רצינית ביותר ומתקני התיירות שלה מתחרים בהצלחה לא מעטה באתרי תיירות דומים באירופה המערבית. יש כאן, מצד אחד, מרחצאות נהדרים ומרכזי בריאות, שצברו מוניטין בשנים האחרונות, ומצד שני אתרי סקי נפלאים.

 

סקי הוא פעילות מבוססת מאוד בבולגריה. הרי רודופי (Rodopi Mountains) הם מקום נפלא לפעילויות מסוגים שונים, החל בסקי וכלה בשוטטות בהרים. יש כאן נופי טבע מהיפים באירופה:  ערוצים מרהיבים ומדרונות סלעיים תלולים, הנפתחים אל שדות מדורגים ויערות אורנים. הר ויטושה (Vitosha) בשוליה הדרומיים של סופיה הבירה הוא אולי האתר הפופולרי ביותר, אבל בהחלט לא היחיד.

 

בחורף נוהרים לכאן תיירים מכל אירופה וגם מישראל כדי לגלוש. העונה נמשכת מדצמבר עד אפריל.

 

בולגריה

שטח 110,910 קמ"ר
שפה בולגרית
דת 83% נוצרים-אורתודוקסים, 12% מוסלמים
הפרשי שעות אין הפרשי שעות
מטבע לב (Lev)
חשמל 220 וולט
אוכלוסייה 7.2 מיליון נפש
אקלים בבולגריה שורר אקלים ממוזג: החורף קר ורטוב והקיץ חם ויבש. בגלל זה כדאי להגיע טיול בבלקן הבולגרי בעיקר בחודשי האביב, דהיינו מאפריל עד יוני. מזג האוויר בתקופה זו נעים מאוד ואז גם מתקיימים אירועי תרבות רבים. ככל שמתקרב הקיץ הופכים חופי הים השחור עמוסים יותר ויותר.
תחבורה בבולגריה יש רשתות ממשלתיות נרחבות של אוטובוסים ורכבות והן גם די זולות, אך לא ממש אמינות (לוחות זמנים לא הגיוניים, ביטולים ואיחורים). חברות פרטיות מפעילות אוטובוסים המתחרים בחברות הממשלתיות בכבישים הראשיים. הם בד"כ יותר יעילים מהחברה הממשלתית, אך גם יותר יקרים.
דרישות ויזה ישראלים אינם זקוקים לאשרת כניסה לבולגריה

 

בולגריה כתבות אחרונות על בולגריה