המוזיאונים של הוותיקן
{{$Map.totalDistance}} ק"מ

המוזיאונים מציגים עבודות מהאוסף הגדול של הכנסייה הרומאית הקתולית
נכתב ע"י מערכת "מגלים"
21.12.2017
הצג על המפה
{{$ArticlesData.CurrentArticle.DisLikes}}%
0
712
שמור

התצוגה משתרעת לאורך שבעה קילומטרים בארמונות מקושטים לתפארת. המוצגים הם מתנות שזרמו לרומא מרחבי העולם מאז קבע שם האפיפיור את מושבו, ויצירות נוספות שרכשו אפיפיורים שוחרי אמנות, שגם נהגו להזמין אמנים כדי שיפארו את משכנם. בוותיקן כונסו גם ממצאים ארכיאולוגיים שנמצאו בשטחה של מדינת הכנסייה.
 

גולת הכותרת של אוצרות המוזיאון היא הקפלה הסיסטינית הידועה, המשמשת גם כמקום ההתכנסות של הקרדינלים לשם בחירת אפיפיור חדש תחת זה שהלך לעולמו. התקרה העצומה של הקפלה מעוטרת בתשעה ציורים מלבניים של מיכלאנג'לו (מספרים ששכב על גבו במשך ארבע שנים עד שסיים את המלאכה).


בכל ציורי התקרה מתוארות סצינות מספר בראשית: "רוח אלוהים מרחפת על פני התהום", בריאת המאורות והצמחים, בריאת השמים והארץ, בריאת האדם ועוד. במקור הופיעו דמויות עירומות רבות, אבל הממסד הכנסייתי לא יכול היה לשאת את חוסר הצניעות וגייס צייר אחר, שכונה "איל בראקטונה" ("איש המכנסיים", כלומר החייט), כדי "להלביש" את רוב הדמויות המופקרות.


לכבוד חגיגות המילניום האחרון שופצה הקפלה, ועכשיו היא מבריקה ומרהיבה מתמיד.


האטרקציות המרשימות ביותר במקום הן: המוזיאון המצרי - מומיות ופסלים מצריים; מוזיאון פיו קלמנטינו - עתיקות יווניות ורומיות; המוזיאון האטרוסקי - חפצי אמנות מהמאות השביעית עד החמישית לפנה"ס; גלריית שטיחי הקיר מהמאות ה-16 וה-18; חדרי רפאל המוקדשים ליצירות המופת של אמן הרנסנס רפאלו סאנציו, שעיטר בציורי קיר את חדרי המגורים של האפיפיור יוליוס השני; וגלריית התמונות Pinacoteca - יצירות של מיכאלאנג'לו, רפאל, ליאונרדו דה וינצ'י, ג'וטו, קרוואג'ו, טיציאן ועוד.


מסלולי הסיור במוזיאון מסומנים באותיות. המסלול הארוך ביותר (כחמש שעות) הוא D והקצר ביותר (כשעה) הוא A. רוב הכיתובים כאן באיטלקית, אך אפשר לקבל בכניסה מכשיר הדרכה קולית באנגלית.


למבקרים בפעם הראשונה מוטב לא ללכת במסלול הקבוע - משעמם! במקום זאת, לכו ישר לגלריית הציורים (Pinacoteca) כדי לראות את ציוריו של לאונרדו והגדולים האחרים. ומשם למוזיאון פיו קלמנטינו לפגוש את הפסל "לאוקואון ובניו" (אחד מהפסלים העתיקים היפים ביותר בעולם) ואת גלריית המפות שכוללת עשרות סוגים של מפות איטליה בצבעים וצורות שונות של הטריטוריות השונות של האפיפיורות.  

לאלה שחוזרים בפעם השנייה - מומלץ לראות את מוזיאון גרגוריאנו אטרוסקו (Gregorian Etruscan Museum) ואת פביליון העגלות (Carriage Pavilion). 

בשל הצפיפות האיומה לא כדאי להגיע בבקרים אלא רק אחר הצהריים, ובכל מקרה לא בשבת. המוזיאונים עמוסים גם בימי שני ובראשון האחרון של החודש, בימי גשם ובימים שלפני או אחרי חג. 

בהגיעכם תראו תורים ארוכים מהכניסה שמשתרעים מסביב לבלוק כבר משעות הבוקר המוקדמות. המבקרים בסיורים לא מודרכים צריכים להצטרף לתור שנמצא לשמאלכם אם פניכם מופנות לכניסה; התור מימין מיועד למבקרים בקבוצה מודרכת ולאלה שהזמינו כרטיסים מראש. 

סיור מודרך באנגלית, האורך שעתיים, עולה 31 יורו וכולל כניסה למוזיאון. הוא יוצא בשעות 10:30, 12:00, 14:00 בקיץ, בחורף 10:30, 11:5. 

כדאי להזמין כרטיסי כניסה אונליין. עם ההזמנה אתם מדלגים על התור ונכנסים דרך היציאה, הנמצאת ליד הכניסה. מומלץ להיכנס ב-14:30 באמצע השבוע כשמגיעים לקפלה הסיסטינית בסביבות 17:00. זה הזמן הכי שקט מכיוון שהקפלה נסגרת ב-17:30. 

באפשרותכם להזמין סיורים מודרכים או רק כניסה (בלי סיור). עבור ההזמנה אונליין תשלמו עמלה של 4 יורו לכל כרטיס.

אם הזמנתם סיור מודרך גשו אל דוכן הסיורים המודרכים. מדריכי שמע אפשר לשכור במרומי הרמפה/מדרגות נעות (7 יורו). שני אנשים יכולים לחלוק מדריך שמע אחר עם אוזניות רגילות. 

כדי להגיע לקפלה הסיסטינית עליכם ללכת דרך אולמות רבים (ומדהימים) ומבנים (כולל חדרי רפאל), הליכה האורכת כשעה אבל אם אתם עם כסא גלגלים או עם עגלת תינוק אפשר להשתמש במעליות וללכת ישר לקפלה הסיסטינית (10-5 דקות). 

כדאי להוריד את המפה מהאתר לפני הכניסה. 

שימו לב גם שאי אפשר לצלם או לדבר בקול רם בקפלה הסיסטינית. 

מסוף אפריל עד סוף אוקטובר מתקיימים גם סיורי לילה, בערבי שישי. המוזיאון פתוח בשעות 23:00-19:00 (כניסה אחרונה בשעה 21:30). לעיתים מתקיימים קונצרטים בשעות הביקור הליליות. 

VideoPlayer
 

מידע מעשי
כתובת: Viale Vaticano

טלפון: 06-6988-4676 או 06 69883145
מייל ליחידים: visiteguidatesingoli.musei@scv.va

הגעה: אוטובוס מספר 49 מגיע מול הכניסה למוזיאונים, ב-Viale Vaticano

פתוח: שני-שבת 18:00-9:00, כניסה אחרונה ב-16:00; ראשון האחרון של כל חודש (כניסה חופשית), 14:00-9:00

סגור: 6 ו-11 בינואר; 11 בפברואר; 19 מרץ; 4 ו-5 באפריל, 1 במאי, 29 ביוני, 14 ו-15 באוגוסט, 1 בנובמבר, 8, 25 ו-26 בדצמבר
מחיר: 16 יורו לפני הנחה; לזכאי הנחה 8 יורו; עמלה בהזמנה אונליין לכל כרטיס: 4 יורו; מדריך שמע, תוספת 7 יורו; סיורים מודרכים ליחידים, 32 יורו; לזכאי הנחה, 24 יורו (כולל כניסה); זמן סיור: שעתיים; סיור באוטובוס פתוח בגני הותיקן, 36 יורו, לזכאי הנחה, 23 יורו, כולל כניסה למוזיאונים (ללא הדרכה); הסיור אורך 45 דקות; סיור לילי, 16 יורו; לזכאי הנחה, 8 יורו

קוד לבוש: המנעו ממכנסים קצרים וכתפים חשופות. 

אתר: vatican


תגובות

דרג:
לא שווה לבקר
התחברות
תגובה
{{comment.FirstName}} {{comment.LastName}}
{{comment.CreateDate | datetime}}
{{comment.Comment_ClearText}}
תגובה לתגובה{{child.FirstName}} {{comment.LastName}}
{{child.CreateDate | datetime}}
{{child.Comment_ClearText}}
Booking.com
ביקרת במקום מגניב בטיול
האחרון שלכם?
ספרו על זה לכולם!
הוספת נק' עניין
יש לבצע לוגין כדי להוסיף נקודות עניין