בזיליקת פטרוס הקדוש
{{$Map.totalDistance}} ק"מ

הבזיליקה הגדולה ביותר בעולם והקדושה ביותר לקתולים האוצרת בתוכה יצירות אמנות חשובות
נכתב ע"י מערכת "מגלים"
22.06.2017
הצג על המפה
{{$ArticlesData.CurrentArticle.DisLikes}}%
0
1497
שמור

הבזיליקה הגדולה ביותר בעולם והקדושה ביותר לקתולים. כדי לקלוט עד כמה היא עצומה, הביטו למעלה בנמלים העומדות על כיפתה, אלו אנשים. כדי להגיע לאותה נקודה - המרפסת הקטנה שקבועה בכיפת הבזיליקה בגובה 120 מטר, צריך לעלות במעלית עד מרפסת השליחים ומשם לטפס 330 מדרגות סיבוביות עד הפסגה. הקתולים מאמינים שהבזיליקה, שנבנתה במאה ה-16, ניצבת על קברו של פטרוס הקדוש, ממשיכו של ישו. הארכיטקטורה הנפלאה של הבזיליקה היא בסגנון רנסאנס מאוחר ובארוק, ויש בה עבודות של אמני איטליה הגדולים ביותר, כולל רפאל ומיכאלאנג'לו.
 

מימין לכניסה נמצא פסל ה"פייטה" המפורסם של מיכלאנג'לו (שלוש הפייטות האחרות נמצאות בפירנצה ובמילנו), שבו נראית מריה מחזיקה את בנה שהורד זה עתה מהצלב. מתחת לכיפת הכנסייה, סמוך למזבח, ניצב פסלו של פטרוס, מאת די קאמבריו, שראשו מוקף הילה. משמאל למזבח, אם מחפשים היטב, אפשר להבחין בפסל של מעין אישה (דומה לפסל החירות) עם כתובת בעברית.


אחד האזורים היפים ביותר בבזיליקה היא ה"חופה" (Baldacchino) במרכז הכנסייה מעל למזבח, אשר בנה ברניני.


ברחבי הבזיליקה מפוזרות אנדרטאות לאפיפיורים השונים, כשבין היפות ביניהן נמצאות: האנדרטה לאפיפיור אלכסנדר השביעי, שהיא עבודתו האחרונה של ברניני משנת 1678, האנדרטה ללאו התשיעי שכיהן 27 ימים כאפיפיור ועוד. יש המון מה לראות, וצריך הרבה סבלנות. אפשר גם לבקר בקריפטה העתיקה החצובה מתחת לבזיליקה שבה נאמר ששמורים שרידיו של פטרוס הקדוש עצמו.


הכניסה לבזיליקת סן פייטרו נעשית דרך פיאצה סן פייטרו, שהיא אחת הכיכרות היפות והגדולות באירופה, ומשני צידיה ניצבים בהרמוניה סימטרית 284 עמודים ענקיים שעיצב ברניני. במרכז הכיכר ניצבים אובליסק, שהביא קליגולה ממצרים, ושתי מזרקות. מחלונו שמעל כיכר זו נושא האפיפיור את תפילת יום א'.

התורים לכניסה לבזיליקה ארוכים. עדיף לבוא מוקדם. התורים ארוכים בגלל בדיקה בטחונית. 

 

VideoPlayer
 

 

מידע מעשי

כתובת: Piazza San Pietro
טלפון: 06-6988-3731
פתוח: כל יום 7:00 - 19:00; אוקטובר-מרץ עד 18:00; בבקרים של יום רביעי סגור אם האפיפיור מופיע לפני הקהל בכיכר, הבזיליקה תיפתח בסביבות 1 בצהריים, לאחר שהקהל מתפזר
אפשר לעלות לכיפה כל יום, קיץ 8:00 - 18:00, חורף עד 17:00, 8 יורו למעלית, 6 יורו במדרגות

הכניסה לאוצר הבזיליקה היא בתשלום. 

הכניסה לקריפטה מתחת לבזיליקה גם היא בתשלום. השאירו אותה לסוף הסיור כי אחריה תמצאו עצמכם בחוץ. פתוחים כל יום, 18:00-7:00 (בחורף עד 17:00)

מימין לכניסה, אפשר לשכור סיור אודיו שהוא טוב מאוד או סיורים מודרכים בשפות שונות.

אפשר לרכוש כרטיסים מראש דרך אתר Rome Toolkit ואז לחסוך את העמידה בתור. סיורי אודיו בשפות שונות יוצאים ממשרד ORP בכיכר פטרוס הקדוש. (15 יורו למבוגר, ילדים מתחת לגיל 6, חופשי); סיור מאורגן יוצא אף הוא מכיכר פטרוס הקדוש הכולל גם עליה לכיפה. סיור זה עולד 46 יורו; ילדים בגילאים 17-6, 41 יורו. קניית כרטיסים באתר Rome Toolkit
אתר נוסף לקנית כרטיסים הוא : TicketBar


קוד לבוש: אין ללבוש מכנסים קצרים, חצאית קצרה ולחשוף את הכתפים. לא תינתן כניסה למי שלא יכבד קוד זה.


אתרBasilica di San Pietro

תגובות

דרג:
לא שווה לבקר
התחברות
תגובה
{{comment.FirstName}} {{comment.LastName}}
{{comment.CreateDate | datetime}}
{{comment.Comment_ClearText}}
תגובה לתגובה{{child.FirstName}} {{comment.LastName}}
{{child.CreateDate | datetime}}
{{child.Comment_ClearText}}
Booking.com
ביקרת במקום מגניב בטיול
האחרון שלכם?
ספרו על זה לכולם!
הוספת נק' עניין
יש לבצע לוגין כדי להוסיף נקודות עניין