לטייל בחורף

כידוע, הקור, הגשם ושכבות הבגדים העבות אינם לטעמו של כל אחד. אף שהחורף הישראלי, ברוב הארץ, לא טומן בחובו קור מקפיא, אנשי הקיץ מרגישים מדוכדכים ומסורבלים. ברגעים שבהם אפור מאוד בחוץ ואפור מאוד בלב, בראש עולות תמונות ממחוזות אחרים: קרנבל בברזיל, חופים באוסטרליה או סתם עיר דרום-אמריקאית שבה השמש זורחת, הסייסטה נמרחת והטאפאס על הצלחת - הכול עליז וחמים.

אם אנשי הקיץ רוטנים מתחת לשפם ולשכבות הבגדים, היו בטוחים שגם אנשי החורף המושבעים מוצאים סיבה למרמור. הגשם הוא לא גשם, מופעי הברקים והרעמים מגיעים לעתים רחוקות ובשנים האחרונות הם גם מוצאים את עצמם, כמו כולנו, נאלצים להשקות את הגינה גם באמצע ינואר. ברגעים שבהם שמש מרגיזה בחוץ ואכזבה גדולה בלב, בראש עולות תמונות ממחוזות אחרים: פנסי רחוב מאירים מדרכות עמוסות שלג, ערמונים מתפצחים והבל פה מסתלסל באוויר הקר, גלדי קרח נתלים כקריסטלים על שיחים ועל גגות בתים - הכול רומנטי וציורי.

לא כולם תופשים את עצמם כמעדיפים עונה זו על אחרת, אך מה שבטוח - כדאי לשקול לעשות את הטיול שלכם בעונת החורף. במקומות החמים - תיהנו ממזג האוויר הנעים, שיאפשר לכם לעשות פעילויות שאולי לא תוכלו לעשות בחורף המקומי (כלומר בקיץ שלנו). במקומות הקרים - התיירים מתמעטים, והמחירים צונחים (כולל מחירי כרטיסי הטיסה). אלא אם אתם רגישים לקור באופן קיצוני, בגדים מתאימים יגנו עליכם באופן מספק, בייחוד כשאתם מתחממים בהליכה נמרצת ברחובות העיר, והחנויות, המסעדות והמוזיאונים הרי מחוממים. מי שמעדיף לנצל את עונת החורף לביקור בחצי הכדור הדרומי, אמנם ייאלץ להשקיע בכרטיס טיסה יקר יותר אך כאמור זהו הזמן האידיאלי, יחד עם האביב (הסתיו שלנו) לביקור בחלק זה של העולם.

כך או כך, בין שהחורף כאן גורם לכם לשבת בבית ולספור את הימים עד שייגמר, ובין שהוא גורם לכם להרים עיניים לשמיים ולחפש בתקווה אחרי ענני גשם, חבל שלא לנצל אותו לנסיעות. במרחק מטוס אחד תוכלו למצוא שוב את הקיץ או חורף "אמיתי" - איש איש והעדפתו.


גלריית תמונות
 

 

  לטייל בחורף נפוצים