אוגסבורג

אוגסבורג שוכנת בחבל בוואריה והיא אחת משלוש הערים העתיקות בגרמניה. היא שוכנת בצומת אסטרטגית במפגש הנהרות ורטאך ולך ועל הדרך הרומית ״ויה קלאודיה אוגוסטה״ שעולה מעמק הפו באיטליה וחוצה את האלפים לכיוון מישורי בוואריה.

 

אוגסבורג נוסדה לפני הספירה על ידי הקיסר אוגוסטוס כנקודת שליטה צבאית שהפכה, בשל מיקומה, לעיר תוססת בעלת חשיבות עצומה, ובשל כך נכבשה ושוקמה מחדש מספר פעמים במהלך ההיסטוריה. 

 

צירים נוחים - במערב לצרפת, במזרח לשפלת הדאנובה וכמובן לצפון גרמניה - הפכו את אוגסבורג לצומת מסחרי שוקק פעילות ומרכז אספקה כלל אירופאי, דוגמה קלאסית כיצד מיקום גיאוגרפי מעצב התפתחות אורבנית.

 

ברובע העתיק מצוי בנין העירייה עם ארכיטקטורה יפהפייה, קאתדרלה ענקית בסגנון גותי ובנוסף מתחם מיוחד של ״בתי מחסה״ לעניים  שפועל ברציפות כבר למעלה מחמש מאות שנים!! מתחם זה, הראשון מסוגו בעולם, הוקם על ידי הסוחר העשיר יעקב פוג׳ר, שמשפחתו  פעלה בעיר כבר מאה שנה לפניו. בזמנו הם היו המשפחה העשירה בעולם, אבל טרחו להשקיע מממונם (לא יזמה מובנת מאליה) לטובת אלה שמזלם לא שפר. אותם מאושרים זכו לדיור הולם ובהמשך גם לטיפול רפואי איכותי בעלות אפסית. המתחם קרוי ״הפוג׳רי״ ((Fuggerei) והוא קרוב לכיכר העיר. גם היום מתגוררים בו מעוטי יכולת בעלות של פחות מיורו אחד ליום.

 

מענין לציין כי בין השוהים במקום היה גם סבו של המלחין מוצארט, פרנץ מוצרט, שלא עסק במוסיקה אלא במקצוע הרבה יותר פרוזאי - בנאי. הכישרון המוסיקאלי התגלה בבנו ליאופולד, אביו של המלחין המפורסם שנולד באוגסבורג. בית המשפחה משמש היום כמוזיאון הקרוי ״בית מוצרט״ (סגור ביום שלישי).

 

בסיום הסיור בעיר אפשר להתפנק אחת מהקונדיטוריות המצויות ברחוב הראשי של העיר העתיקה

 

אוגסבורג היא העיר היחידה גרמניה שחוגגת חג רשמי, שהוא אך ורק שלה: Peace of Augsburg, הנחגג ב-8 באוגוסט.

 

אתר: Augsburg

 

                                              

 

 

 

 

 

בילוי נעים

 

 

 

VideoPlayer
 

כתבות אחרונות על אוגסבורג

ביקרת במקום מגניב בטיול
האחרון שלכם?
ספרו על זה לכולם!
הוספת נק' עניין
יש לבצע לוגין כדי להוסיף נקודות עניין