אירופה
 

קפריסין

mail_icon printer_icon

קפריסין, זה פה ממש ממול, אבל איזה הבדל. האווירה הים-תיכונית של האי הזה, המלונות המפוארים, חופי הים הנפלאים הם הנופש האופטימלי עבור ישראלים. ואכן בקיץ (וגם בחורף) מגיעים לכאן לא מעט ישראלים. אבל קפריסין היא לא רק חופים ומסעדות אלא גם נופים, יערות, טבע והרים המדהימים. בקפריסין תראו מודרניות מול עתיקות, מקדשים יוונים ופסיפסים רומאיים לצד תשתית תיירותית מתקדמת ביותר. בכפרים בצידי הדרכים תראו את אורח החיים המסורתי של תושבי האי.

 

בקפריסין מוצע מגוון רחב של יחידות אירוח כפריות (Agro-tourism) ומספרן הולך וגדל. בין יחידות האירוח תמצאו בתים, שהפכו לאתרי לינה ייחודיים, צימרים מסורתיים ויחידות מודרניות מפנקות בהר וליד הים. יחידות רבות מצוידות בבריכות שחיה ובג'קוזי. האירוח כולל ארוחות בוקר כפריות מתוצרת עצמית. רבים מהמלונות הגדולים של קפריסין מציעים שירותי ספא מפנקים הכוללים חדרי טיפולים מרחצאות וכל תפנוקי הטיפול הגופני. גם מלונות ספא ייחודיים קיימים ברבים מאתרי הנופש באי.

 

פילוגה של קפריסין לצפון ודרום משפיע מאוד על התרבות בשני חלקי האי. בעוד התרבות הצפונית היא תורכית-מוסלמית, הרי שהתרבות בדרום היא בעלת השפעה יוונית ברורה. המטבח הקפריסאי מצוין. הקפריסאים יודעים איך להכין בשר על האש ותמצאו גם שווארמה לא רעה כלל. קפריסין מפורסמת גם בשפע הפירות היפים שלה.

אתר: Cyprus

שטח9,251 קמ"ר
אוכלוסייהכ-1,100,000 איש
עיר בירהניקוסיה
שפהיוונית ותורכית
דתיוונית-אורתודוקסית בדרום, מוסלמית בצפון
הפרשי שעותשעה אחת אחרי ישראל (כשבישראל 8:00, בקפריסין 7:00)
מטבעיורו
חשמל240 וולט
אקליםאקלימה של קפריסין הוא ים תיכוני, עם למעלה מ 300 ימי שמש בשנה. בדומה לישראל, בקיץ חם מאוד ועונת הגשמים מתחילה בחודש נובמבר ומסתיימת באפריל.
תחבורההנסיעה, כמו בבריטניה, בצד שמאל. דרך התעבורה הנוחה והבסיסית כאן היא האוטובוס, כמובן. רכבות לא תמצאו ואין צורך גם בטיסות פנים כי מדובר באי קטן באמת. יש גם מוניות, אבל הם יקרות יותר. בכל מקרה, אין בעיה להגיע באמצעות אוטובוסים ומוניות לכל פינה נידחת ברחבי האי.
דרישות ויזהישראלים לא זקוקים לאשרת כניסה לקפריסין
 
 

כתבות אחרונות